Back to top

Távlovas és távhajtó verseny volt Ostoroson

Hazai győztest is köszönthettek Ostoroson a 11. Egri Csillagok-kupa távlovas és távhajtó versenyen, amely egyben az országos bajnokság harmadik fordulóját jelentette.

– A legnagyobb harc a győzelemért a 40 km-es távon folyt a nézők előtt, ahol fergeteges befutó után elsőként Tasnádi Katalin Rémusz nevű lovával ért célba – közölte a szakág elnökként is tevékenykedő Mihók Csaba, a házigazda Mihók Ménes Lovas Sport Klub elnöke. – Az állatorvosi bizottság azonban kizárta a kisbéri félvér lovat, így az eredetileg másodikként beért Feketéné Wachtler Katalin vehette át a győztesnek járó elismerést. Második helyen Kristóf Orsolya (Leila) végzett, harmadik helyen pedig Pék Lili robbant a célba, aki az előző napon a 80 km-en győzött.

A 120 km-es versenyen – amely újra részét képezte a magyar bajnokságnak – először indult Mihók Margaréta, akárcsak lova, a Shagya arab paripa Nyeremény. A 15 éves lovas és hat éves sporttársa eddig csak 80 km-en versenyzett együtt, legutóbb a bábolnai viadalt nyerte meg a juniorok 80 km-es távján. Ezúttal hazai környezetben diadalmaskodott a Mihók Ménes LSK indulója.

Mihók Margaréta a 120 km-es távon első helyne végzett a juniorok mezőnyében

Ostoroson 1996-ban rendezték az első távlovas versenyt, amely idén a négy fordulós első osztályú bajnokság harmadik állomásának számított. A jó időben zajlott megméretés első napján a 80 és a 120 km-es távlovasok, továbbá a 100 km-es távhajtók versengtek, míg másnap a 20 és a 40 km-es futamot láthatták a nézők. A jó hangulatú versenyen a rendezők vendégül látta a résztvevőket.

Az ünnepélyes eredményhirdetés során a dobogósok értékes lószobrokat kaptak, míg a „Mindenki győztes, aki eredményesen célba ér” nyereményprogram keretében ötször ötvenezer forintot sorsoltak ki a versenyzők között.

Ezeket olvasta már?

„Egy álmot, egy vágyat kell megfogalmazni”

Újabb négy évre szavaztak bizalmat Lázár Vilmosnak. A terveiről és a megoldandó feladatokról kérdeztük újbóli megválasztását követően.

A kapu mindig nyitva áll

A 2018-as „Az Év Tanyája” felhíváshoz vezető utat az előző évi győztesek taposták ki, akik nemcsak a tanyasi életet választók számára szolgálhatnak jó példával – az állatokhoz, a természethez és a hagyományokhoz fűződő viszonyuk mindenki számára tanulságos lehet. A nyertesek közül elsőként a berettyóújfalui Szász Tanyát mutatjuk be, mely az „Az Év Hagyományőrző Tanyája” díj büszke birtokosa.

200 kiló halat fogtak az ünnepi horgászversenyen

A Szepetneki Horgász Egyesület jubileumi horgászversenyre meglepően sokan, 73- an neveztek be, ebből 13 gyermek várta a kapást a kora reggeltől délig tartó viadal során.

Mi lesz a Ménesbirtokkal? Farkas Sándor búcsúzott Mezőhegyestől

A Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt.-vel kapcsolatos aktualitásokról, fejleményekről, időszerű kérdésekről tartott sajtótájékoztatót Farkas Sándor miniszterhelyettes, parlamenti államtitkár és Pap István Tibor, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. vezérigazgatója csütörtökön Mezőhegyesen.

Baranyában is versenyeztek az erdészek

Május 23-án zajlott az erdőgazdálkodásban aktívan dolgozó erdésztechnikusok számára meghirdetett Év Erdésze 2018 verseny Baranya megyei fordulója az Országos Erdészeti Egyesület Baranya megyei helyi csoportja és a Mecsekerdő Zrt. szervezésében.

Nehéz kiépíteni a zalai bor brandjét

Zala legrangosabb borversenyére kizárólag olyan borokkal lehetett nevezni, melyek a regionális borversenyeken korábban arany vagy ezüst minősítést érdemeltek. A remek eredmények ellenére úgy látják, a táj sokszínűsége megnehezíti a márkaépítést.

Komáromban a Pálinka Országkóstoló

Idén a komáromi monostori erődben rendezik meg hazánk legnívósabb pálinkaversenyét, a Pálinka Országkóstolót. A többnapos verseny május 28-án kezdődik, ahol 25 pálinkabíra kóstol végig több száz idén készült főzetet. A zsűri célja, hogy megtalálja 2018 legjobb pálinkáját, és felhívja a figyelmet a minőségi pálinkafogyasztásra.

Mesteredző a megújult lovardában

A magyar lovassport örökös bajnoka, Dallos Gyula tart edzőtábort a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján június elején. Az elmúlt hónapokban újabb felújítások történtek a lovardában, a szociális helyiségek korszerűsítésével európai színvonalúvá vált a komplexum.

Lovak a világ leghidegebb táján

A jakut ló, jakut póni avagy egyszerűen csak jakut vélhetően a leghidegtűrőbb, legigénytelenebb ló, melyet ismerünk. Jakutföldön honos, melynek címerállata is, hiszen kulcsfontosságú háziállatnak számít a mind a mai napig.

Megfizethetetlen élmény

Az élményt, amit a világ jelenlegi legeredményesebb reininglovasának kurzusán szerezhet egy tanulni vágyó versenyző, nyugodtan lehet azok közé sorolni, amelyeket megfizethetetlenként szokás emlegetni. Shawn Flarida kurzusán jártunk Franciaországban.