Back to top

Távlovas és távhajtó verseny volt Ostoroson

Hazai győztest is köszönthettek Ostoroson a 11. Egri Csillagok-kupa távlovas és távhajtó versenyen, amely egyben az országos bajnokság harmadik fordulóját jelentette.

– A legnagyobb harc a győzelemért a 40 km-es távon folyt a nézők előtt, ahol fergeteges befutó után elsőként Tasnádi Katalin Rémusz nevű lovával ért célba – közölte a szakág elnökként is tevékenykedő Mihók Csaba, a házigazda Mihók Ménes Lovas Sport Klub elnöke. – Az állatorvosi bizottság azonban kizárta a kisbéri félvér lovat, így az eredetileg másodikként beért Feketéné Wachtler Katalin vehette át a győztesnek járó elismerést. Második helyen Kristóf Orsolya (Leila) végzett, harmadik helyen pedig Pék Lili robbant a célba, aki az előző napon a 80 km-en győzött.

A 120 km-es versenyen – amely újra részét képezte a magyar bajnokságnak – először indult Mihók Margaréta, akárcsak lova, a Shagya arab paripa Nyeremény. A 15 éves lovas és hat éves sporttársa eddig csak 80 km-en versenyzett együtt, legutóbb a bábolnai viadalt nyerte meg a juniorok 80 km-es távján. Ezúttal hazai környezetben diadalmaskodott a Mihók Ménes LSK indulója.

Mihók Margaréta a 120 km-es távon első helyne végzett a juniorok mezőnyében

Ostoroson 1996-ban rendezték az első távlovas versenyt, amely idén a négy fordulós első osztályú bajnokság harmadik állomásának számított. A jó időben zajlott megméretés első napján a 80 és a 120 km-es távlovasok, továbbá a 100 km-es távhajtók versengtek, míg másnap a 20 és a 40 km-es futamot láthatták a nézők. A jó hangulatú versenyen a rendezők vendégül látta a résztvevőket.

Az ünnepélyes eredményhirdetés során a dobogósok értékes lószobrokat kaptak, míg a „Mindenki győztes, aki eredményesen célba ér” nyereményprogram keretében ötször ötvenezer forintot sorsoltak ki a versenyzők között.

Ezeket olvasta már?

Hogyan tartsd "négy lábon" a forróságban?

Már az időjárás-előrejelzések is előrevetítették, hogy az idei nyár száraz és meleg lesz, az extremitásokat sem nélkülözve. A száraz meleg természetesen lovainkra is befolyással van. Az egyik negatív hatás a talaj felkeményedése. Meglepően korlátozott számú kézzelfogható bizonyíték áll rendelkezésre a kemény talajon való munka következményeiről. A legtöbb, amit erről tudunk, többnyire tapasztalatokból ered.

Ingyen osztanak földet Kanadában

Ha van kedve mínusz húsz fokban földet művelni, és esetleg kanadai állampolgár, akkor érdemes sorba állnia a földekért, amiket Kanada északi részén, Yukon tartományban osztogatnak teljesen ingyen. Az elmúlt évtizedben több, mint 3200 hektár talált így gazdára.

Egyre több jogsértést szagolnak ki a NAV szolgálati kutyái

Az elmúlt három és fél évben több mint egymilliárd forint értékű illegális cigarettát szagoltak ki az adóhivatal szolgálati kutyái, az általuk megtalált kábítószerért szintén több száz milliót fizethettek volna a feketepiacon. Ehhez képest egy-egy eb éves élelmezési és képzési költsége negyedmillió forint körül mozog. A hatóságnál jelenleg 41 kereső- és járőrkutya teljesít szolgálatot.

Kunfakó Ünnep Kiskunfélegyházán

Augusztus első hétvégéjén harmadik alkalommal rendezték meg a kiskunfélegyházi Parkerdőben Eördögh András kezdeményezésére a kunfakó lovak kedvelőinek, tenyésztőinek és tulajdonosainak találkozóját, a Kunfakó Ünnepet. Péntek délután több mint 30 kunfakó látványos, vándormuzsikusokkal színesített felvonulásával vette kezdetét a rendezvény Kiskunfélegyháza főutcáin.

Szántóverseny és veterán gépek bemutatója Jászkiséren

Augusztus 12-én, szombaton hagyományőrző szántóversenyt és veterán gépbemutatót rendeznek Jászkiséren. Régi hagyománya van ennek a versengésnek Magyarországon. Az első igazi versenyszántást 1866-ban Enyingen szervezték, míg az első világversenyre 1953-ban Kanadában került sor, amelynek magyar résztvevői is voltak.

Aromaterápia

A kezelni kívánt ló állapotától függ, hogy milyen módját választjuk az aromaterápiás kezelésnek. A leggyakoribb és egyben legkevésbé veszélyes mód a külsőleges kezelés és az inhalálás. Az áprilisban kezdett cikksorozat harmadik, befejező részét közöljük.

Új mézkirálynőt választottak Jászberényben

Balla Nóra személyében új mézkirálynőt választottak szombaton, augusztus 5-én a XXX. Nemzetközi Mézvásár és Méhésztalálkozó keretében Jászberényben. Az egy évre szóló „fenséges” személy a korábbi esztendőben a II. udvarhölgy szerepét töltötte be, s az a ritka eset fordult elő, hogy újra jelentkezett a megmérettetésre.

Tizenegyedik lett az EB-n Bence Balázs

Vasárnap a felnőtt döntőkkel fejeződött be az ebreichsdorfi lovastorna Európa-bajnokság.

Közzétették a szennyezett tojások listáját

A holland hatóságok 170 tojásjelölő kódszámot tettek közzé, amelyekkel pontosan be lehet azonosítani a Fipronil rovarirtó szerrel szennyezett tojásokat.

Közel ezer hektár felperzselése után megállították a lángokat

Csaknem ezer hektárnyi terület égett le a Hortobágyi Nemzeti Parkban kitört tűzben, mire eloltották a tüzet - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes sajtószóvivője az MTI-vel, a drónokkal végzett légi felderítés adatai alapján.