Back to top

Távlovas és távhajtó verseny volt Ostoroson

Hazai győztest is köszönthettek Ostoroson a 11. Egri Csillagok-kupa távlovas és távhajtó versenyen, amely egyben az országos bajnokság harmadik fordulóját jelentette.

– A legnagyobb harc a győzelemért a 40 km-es távon folyt a nézők előtt, ahol fergeteges befutó után elsőként Tasnádi Katalin Rémusz nevű lovával ért célba – közölte a szakág elnökként is tevékenykedő Mihók Csaba, a házigazda Mihók Ménes Lovas Sport Klub elnöke. – Az állatorvosi bizottság azonban kizárta a kisbéri félvér lovat, így az eredetileg másodikként beért Feketéné Wachtler Katalin vehette át a győztesnek járó elismerést. Második helyen Kristóf Orsolya (Leila) végzett, harmadik helyen pedig Pék Lili robbant a célba, aki az előző napon a 80 km-en győzött.

A 120 km-es versenyen – amely újra részét képezte a magyar bajnokságnak – először indult Mihók Margaréta, akárcsak lova, a Shagya arab paripa Nyeremény. A 15 éves lovas és hat éves sporttársa eddig csak 80 km-en versenyzett együtt, legutóbb a bábolnai viadalt nyerte meg a juniorok 80 km-es távján. Ezúttal hazai környezetben diadalmaskodott a Mihók Ménes LSK indulója.

Mihók Margaréta a 120 km-es távon első helyne végzett a juniorok mezőnyében

Ostoroson 1996-ban rendezték az első távlovas versenyt, amely idén a négy fordulós első osztályú bajnokság harmadik állomásának számított. A jó időben zajlott megméretés első napján a 80 és a 120 km-es távlovasok, továbbá a 100 km-es távhajtók versengtek, míg másnap a 20 és a 40 km-es futamot láthatták a nézők. A jó hangulatú versenyen a rendezők vendégül látta a résztvevőket.

Az ünnepélyes eredményhirdetés során a dobogósok értékes lószobrokat kaptak, míg a „Mindenki győztes, aki eredményesen célba ér” nyereményprogram keretében ötször ötvenezer forintot sorsoltak ki a versenyzők között.

Már lehet nevezni a Brillante pálinkaversenyre

2018. április 27. és 30. között, immáron tizenkilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Dél-Alföld egyik legnagyobb gasztronómiai rendezvénye, az évről évre több ezer látogatót vonzó Gyulai Pálinkafesztivál.

Nem tett jót az enyhe tél a tűzifa kereskedelemnek

Piaci körképünkben erdőgazdaságokat és tüzépeket kérdeztünk meg arról, hogy az időjárási viszonyok miatt hogyan alakult a termelés, a kereslet és az árak. Az erdészetek országszerte küzdenek az enyhe idő miatti kisebb-nagyobb kitermelési lemaradásokkal, de igyekeznek tartani a vállalásokat. A tavalyi kétszeri áremelkedés óta stagnál a tüzifa ára, igaz, az enyhe tél visszavetette a keresletet is.

Egy könyv, melyre évtizedeket vártunk: A magyar hidegvérű ló

„A sok ismeretlen dunántúli parasztember emlékének, akik fél évszázadon át csendes harcot vívtak a gazdasági ló terjedéséért. Küzdelmük eredménye, hogy pár évtizede a hidegvérű ló tenyésztése általános tenyésztési szabadságot kapott.” Ezzel az ajánlással jelent meg idén Mihók Sándor szerkesztésében A magyar hidegvérű ló című összefoglaló mű.

Ezek a legjobb borok

Györgykovács Imre 2015-ös Nagy-Somlói Furmintja és Koch Csaba 2012-es Villányi Csanád Cuvée-je nyerte el a Magyar Borszakírók Körének Magyar Bor Nagydíját.

Napóleon is ezekért a lovakért rajongott

A Spanyol Királyi Lovasiskola állatainak legszebb példányaival tartottak káprázatos bemutatót 2017 decemberében a Papp László Sportarénában, Andalúz fiesta címmel. Az esemény több volt egy egyszerű lovas bemutatónál. A rendezvény kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy közelebbről is megismerjük a spanyol, vagy más néven andalúz lovat.

Idén is összemérik tudásukat a hírességek az Ügetőszilveszteren

Az év utolsó napján a hagyományos Ügetőszilveszteren ismét versenykocsiba ülnek a híresességek a Kincsem Parkban. Idén újonc indulókból sem lesz hiány.

Békésben főzték az ország kézműves sörét

A Békésszentandráson működő Szent András Sörfőzde terméke lett idén az ország söre a Beerselection sörszaküzlet és a Beerporn.hu közös versenyén. A megmérettetésen ezúttal a hazai kisüzemi sörfőzdék saját maguk ajánlhatták ki a jelölteket, amelyek közül a fogyasztók választották ki a nyertest.

Génmódosított lovak

2019-ben születhetnek meg a genetikailag módosított szuperlovak, és akár az olimpián is versenyezhetnek - írja a brit Telegraph.

Átalakuló almapiac Kelet-Európában

Az orosz piachoz való hozzáférés befolyásolta a kelet-európai országok almaágazatának fejlődését. A térségben nagy felületen korszerű ültetvények jöttek létre, ahol jó minőségű asztali alma terem. Újfehértón, a FruitVeB és az ÉKASZ szakmaközi szervezetek által rendezett tanácskozáson Pzremyslaw Badowski, az AgroFresh kelet-európai igazgatója mutatta be a régió helyzetét.