Back to top

Először rendeztek feeder csapatbajnokságot Nógrádban

Pár napja rendezték meg első ízben a Nógrád megyei feeder csapatbajnokságot. A helyszín a ludányhalászi sóderbányató volt. A versenyen tizenkét megyei horgászegyesület három-három fős csapata vett részt.

A versenyzők három szektorban versenyeztek öt órán keresztül - írja a nool.hu. A végeredményt a három versenyző összesített helyezési száma adta. Értelemszerűen a legkisebb helyezési számú csapat lett a verseny győztese. Az első három helyezett csapat kupával, a versenyzők éremmel lettek díjazva. Különdíjat kapott a legnagyobb hal fogója, illetve a három szektor győztes versenyzője. A szervezők köszönettel tartoznak az Öregpotyka Horgászegyesület segítő közreműködéséért, amely a helyszín biztosításán kívül az ebéd elkészítését, a versenyzők étkeztetését is tartalmazta.

Fotó: nool.hu

Eredmények: összesen 142 kiló kifogott hallal, zömében ponttyal, az első helyezést a Palotás és Vidéke Horgászegyesület csapata szerezte meg.

A második a házigazda Öregpotyka Horgászegyesület, harmadik helyezett a mátraterenyei Tóaljai Bányász Horgászegyesület csapata lett. A legnagyobb halat Baranyai László, az Öregpotyka HE versenyzője fogta, súlya: 11,4 kiló, ezzel a B szektorban a győzelmet is megszerezte. Az A szektor győztese: Bohács Zoltán, a Tóaljai Bányász HE, míg a C szektoré Szőke Tibor, a Varsány–Tábpusztai HE versenyzője lett.

Forrás:
nool.hu

Népszerű agrárszaklapok

Ezeket olvasta már?

Népszerű volt a horgászjegy a Tisza-tónál

A korábbi évek stagnáló bevétele után számottevő növekedést ért el tavaly a horgászjegyek értékesítéséből a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. - közölte a cég ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatón csütörtökön Tiszafüreden.

Bormustra a Vajdaságban

Idén a Kárpát-medence különböző tájairól – Magyarországról, Romániából, Horvátországból, Moldvából és egész Szerbia területéről - érkeztek borok a 22. Nemzetközi Vince-napi Borversenyre, 85 borbíra értékelte a 681 bormintát a temerini Ifjúsági Otthonban.

Két fiatal magyar kertépítő a WorldSkills-en

Átadták az Országos Parképítő Tehetséggondozó Tanbázist Budapesten, az Agrárminisztérium Közép-Magyarországi Agrár Szakképző Központ Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakgimnáziumában. Ugyanezen a napon hirdették ki a WordSkills Kazan 2019 Szakmák Világbajnoksága kertépítő szakma nemzeti válogatójának eredményét is.

Készül a magyar csapat a január végi Bocuse d'Orra

Jól halad a magyar csapat felkészülése a Bocuse d'Or nemzetközi szakácsverseny január 28-29-i lyoni világdöntőjére, Pohner Ádám séf, Segal Viktor coach és Csillag Richárd commis (segítő) már a finomhangolásokat végzik.

Halászok, horgászok figyelem: a Nébih honlapján érhetőek el a dokumentumok kötelező adattartalma

Tavaly év végén módosult a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló törvény, valamint a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló rendelet. A jövőben több dokumentum kötelező adattartalmát – a rendelet mellékletei helyett – a Nébih honlapján érhetik el a horgászok és a halgazdálkodásra jogosultak.

A világ 10 legtáplálóbb étele

Egy új tanulmányban koreai kutatók több mint 1000 nyers élelmiszer elemzését követően rangsorolták azokat az összetevőket, amelyek a legkiegyensúlyozottabbá teszik a napi tápanyag szükségletet. Meglepő eredményeket találtak.

Igazán látogatóbarát FeHoVa-ra készülnek a szervezők

Befutottak az első hírek a horgászok és vadászok közelgő hazai csúcsrendezvényéről: a szervezők egyebek közt elmondták, idén olcsóbban és könnyebben juthatnak el a látogatók a kiállítás helyszínére.

Borverseny-áttekintő, jelentkezési időpontokkal

Összefoglalót tett közzé a Magyar Szőlő- és Borkultúra Nonprofit Kft. azokról a 2019-es borversenyekről, amelyekre közös mintaküldést és ügyintézést szervez. A kora tavasziakra gyorsan kell jelentkezni, a későbbiek közül pedig soknak még nem ismert a pontos időpontja sem, de a lista folyamatosan frissül.

Magyar Bor Nagydíj 2018

A Magyar Borszakírók Köre harmadik alkalommal teszi közzé azoknak a magyar termelők által készített száraz és félszáraz, fehér és vörös boroknak a „Super 12” listáját, amelyeket tagjai az elmúlt évi kóstolási tapasztalataik alapján a legjobbaknak ítéltek.

A vörösszárnyú keszeg lett az év hala 2019-ben

A korábbinál jóval nagyobb érdeklődés övezte a Magyar Haltani Társaság aktuális szavazását, ráadásul ezúttal egy halfaj „szabálytalan előzéssel” igyekezett versenytársai elé kerülni. Az eredmény alapján kijelenthető, idén a színek fontos tényezők voltak.