0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. április 18.

Repcevetéstől betakarításig

A repce állt a középpontban az Arysta LifeScience és a Rapool regionális szakmai rendezvényén Rádpusztán. A sok termelőt vonzó tanácskozáson először a csávázószerekről esett szó, ugyanis az új Arysta különösen erős ezen a gazdasági és környezetvédelmi szempontból is fontos területen.

Mint a cég csávázószerekért felelős regionális marketingvezetője, Thomas Archer elmondta, további fejlesztéseket is indítottak, amivel az integrált termesztésbe még jobban illeszkedő, biológiai és vegyi megoldásokat ötvöző készítmények piacra lépése várható. A fejlődés alapját az egy hatóanyagot tartalmazó szerek vetették meg, amelyeket a több hatóanyagú készítmények követtek. Még fejlettebb szerek, amelyek javítják a vetőmag minőségét, illetve amelyek rovarok ellen védik a magvakat. Az Arysta rendelkezik egyedül a világon a különösen hatékony mikroemulzió formulációval, ami hatékonyabbá teszi a készítményeket a kórokozók elleni védelemben, megkönnyíti és biztonságosabbá teszi magát a csávázást, és minimális szermaradékot hagy maga után.
A cég csávázószereit, kipergésgátló és deszikkáló készítményeit Vados Csaba mutatta be részletesen. Szalai Attila a biostimulátorokról beszélt, amelyek ugyancsak kiemelt jelentőségűek az Arysta palettáján. Öt készítményt kínálnak a termesztőknek, amelyekkel mérsékelhető a környezeti stressz, a gyomirtásból eredő káros hatások, illetve jól időzítve segíthetjük a kötődést, a termés növekedését. Mérésekkel igazolták, hogy a biostimulátorral kezelt növényben több olyan enzim képződik, amely elősegíti egyes tápanyagok felvételét és növényen belüli szállítódását, aminek következtében a tápelemek mennyisége is nagyobb, mint a kezeletlen növényben.
A Rapool nemesítőcég képviseletében Horváth Boglárka a legújabb repcetermesztési fogásokról beszélt, és hangsúlyozta, hogy a különböző termőhelyekre és termesztéstechnológiákhoz más-más hibridet érdemes választani. Repcénél különösen fontos a pontos vetés, illetve a Rapool erősen növekvő fajtái esetében az őszi regulátoros kezelés, hangsúlyozta. A cég 20 évvel ezelőtt hozta létre első repcehibridjét, ma már nincs is hagyományos fajta a kínálatukban. Legújabb nemesítési céljuk a több termés mellett a betegségekkel szembeni ellenálló képesség, és a tápanyag-hasznosítás fokozása. Az idén két új hibriddel lépnek a magyar piacra.

Forrás: