Tulajdonképpen a 2009-ben Szerencsre tervezett szalmatüzelésű erőmű elleni borvidéki összefogás teremtette meg az alapot a röviden csak Infrának nevezett közösségi szolgáltatás létrehozásához, tudtuk meg Pásztor Péter ügyvezetőtől.

ilyen például a pezsgőkészítés és a habzó borok, pezsgők palackozása, vagy a nagyon kíméletes préselés. Ezekre a legnagyobb, 10 ezer hektoliter kapacitású bodrogkisfaludi borászatban van lehetőség, és ott nyílt meg a gazdabolt is, ahol a nagybani beszerzésnek megfelelően jó áron juthatnak növényvédő szerhez, borászati anyagokhoz, csomagolóanyaghoz és alkatrészekhez a gazdálkodók.

Augusztusig kell bejelenteni az igényeket, aztán visszaigazolás után személyes megbeszélésre kerül sor az üzemvezetőkkel, hogy milyen feltételekkel dolgozik egyik és másik fél, mikorra ütemezik a szállításokat. Jelenleg 300 ügyféllel állnak kapcsolatban és több mint 700 végterméket készítenek. Több olyan ügyfelük van, aki eddig csak szőlőt adott el, és ennek a lehetőségnek köszönhetően kezdett borkészítésbe.
Szőlőművelésre 6 traktor és 22 munkagép áll rendelkezésre, eddig 72 hektáron teljes művelést végez az Infra, további 30-40 hektáron egy-egy műveletet csak. Itt is olyan berendezéseket állítottak munkába, amilyenekkel kevesen rendelkeznek – csonkázót, előmetszőt, ültetőgépet.
Az idén már 340 ezer oltványt telepítettek el a géppel.
A teljes beruházásra és a Tokaji Kutatóintézetben fölszerelt két laboratóriumra 8,2 milliárd forintot költöttek. Összesen 30 alkalmazott dolgozik a nonprofit kft.-nél. Több borvidékről érdeklődnek a közösségi szolgáltatás iránt.