
Vállalják, hogy 2030-ig 25 millió gazdálkodó számára tartanak tréningeket és 500 millió kistermelő életminőségét javítják termékeik és szolgáltatásaik révén. Segítségükkel úgy csökken az üvegházhatású gázok kibocsátása, hogy közben nő a terméshozam.
A talaj egészségének javítására 30 millió hektáron vállalkoznak, harmad ekkora területen segítik a biodiverzitás bővülését és javítják a vízgazdálkodást, többek közt szárazságtűrőbb növények nemesítésével.
Alapvetően fontosnak tekintik, hogy munkatársaik és a mezőgazdasági termelők biztonságos környezetben dolgozzanak, hogy támogassák a nőket és fiatalokat is. A világ 140 országában jelen lévő Corteva egymillió óra önkéntes munkát vállal, emellett javítja az ellátási lánc átláthatóságát.
Saját háza táján a cég legfontosabb döntéseinek egyike, hogy csak a fenntarthatósági követelményeknek mindenben megfelelő új termékeket hoznak forgalomba,
2030-ra újrahasznosítható anyagokból készült csomagolásban. Csökkentik az üvegházhatású gázok kibocsátását és javítják az üzemeik fenntarthatóságát.

Borsos László, a hazai Corteva ügyvezetője az allergia elleni védekezés egyik pillérének tartja a Viballa gyomirtó szert, amit két éve eseti engedéllyel lehet használni hazánkban, jövőre remélhetőleg megszületik a végleges engedélye is.
A gazdák gyorsan fölismerték az előnyeit, épp ott használják a legtöbbet, ahol a legnagyobb a parlagfű-koncentráció, az Alföld déli részén. Egy hektárra mindössze 3 gramm hatóanyag szükséges belőle, tehát környezetterhelése minimális.
Magyarország területének nagyobb része nitrátérzékeny besorolású, nagy szükség van tehát a nitrogén hasznosulását javító termékekre, amilyen az N-Lock.
Ez pedig a hozam növelésével, a nitrogénkimosódás és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkenésével jár.
Az 1996-ban elkészült szarvasi vetőmagüzem a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően ma a világ egyik legnagyobb és legkorszerűbb vetőmagüzeme,
az idén 14 ezer hektárról 40 ezer tonna morzsolt vetőmagot állítottak elő benne. A cég 200-250 termelővel dolgozik együtt, ebben a legkorszerűbb technikákat is alkalmazzák, mutatta be az újdonságokat Nagy Lajos termelési igazgató.

Különleges kézi eszközzel a táblán képesek mérni a kukoricaszem víztartalmát, végül a betakarításkor valós idejű adatokat kapnak a hozamról. Mindezeket az adatokat összevetve pedig komplex tanácsot adnak a termelőknek a következő évi technológiára, beleértve a növényvédelmet, a trágyázást, az öntözést, a talajmunkákat is.
Több termékben is megjelenik a legújabb gyomirtó hatóanyag, az Arylex, kalászosok (Quelex) és repce gyomirtásában.
Új típusú piretroid a Magma hatóanyaga, ezért a már rezisztens rovarok ellen is hatékony a repce védelmében. Végül a szőlő fürtvédelmére ajánlják a már az idén forgalomba került Zarvec Zelavin gombaölő készítményt.
