Az Ausztriában bevezetett szigorított intézkedések a hazai gazdaságot és a helyi gyümölcs,- és zöldség kereskedelmet is érintették.
Ugyan a gyümölcs nagykereskedések nyitva lehetnek, de nagyon keveset értékesítenek, mivel ügyfeleiknek több mint 90 százaléka a vendéglátás és a szállodaipar területén dolgozik.

Thomas Herzog, a Herzog gasztronómia nagykereskedés tulajdonosa kiemelte, hogy ők beszállítóként nem kapnak semmilyen állami támogatást, és jelenleg még nem kapnak a piaci standok bérleti díját sem mérsékelték. A tavaszi leállás idején a bevételkiesés mérséklése miatt magánszemélyeket is kiszolgáltak és házhoz szállítást is vállaltak, de a logisztikai nehézségek miatt nem bizonyult gazdaságosnak ez a megoldás, ezért egyelőre ez most nem jelent megoldást.
A nagykereskedés vezetője szerint a jelenlegi vásárlók jellemzően standard termékeket keresnek, ám például fűszernövényekre alig van igény, 70-80%-kal csökkent az értékesítés ezekből a termékekből. Van elegendő külföldi árujuk, de a kisebb kereslet miatt a logisztikai költségek megnövekedtek, mivel lassabban fogynak a termékek, egy részük megromlik.

Ennek ellenére úgy tűnik, hogy az árak egyelőre nem változtak, a dél-amerikai áfonya 5-6 euró/kg, körülbelül ugyanannyi, mint egész évben, a görög eper 3-4 euróba kerül kilogrammonként.