0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. június 16.

A pikárdiai juhászkutya így tanulja a mesterségét nálunk

Napjainkban a kisebb-nagyobb hazai családi gazdaságokban is igyekeznek képzett munkakutyákkal dolgozni, még akkor is, nincs olyan a felmenők között, aki jártas lenne a pásztorkutyák képzésében. Számukra kínál megoldást a terelőkutyás alap képzés.

youtube://v/f7ImidtJXao

 

Amikor a székesfehérvári DogVanguard Kutyás Oktatóközpontban jártunk, egy hazánkban nagyon ritka, ősi francia juhászkutyafajta, a pikárdiai képzése zajlott.

Gerényi Nóra tréner, az oktatóközpont vezetője elmondta, és be is mutatta, hogy miként lehet ezt a vérbeli terelőkutyát a birkához szoktatva munkára fogni.

Ugyanakkor az is vitathatatlan, hogy ezeknek a kutyáknak napjaikban jelentős szerepük van családi kutyaként is. Bár a durva, kecskeszőrhöz hasonló bundájú, nagytestű kutyák első rápillantásra morózusnak tűnnek, és azok is az idegenekkel szemben, ám családi környezetben szeretetteljes védelmezőként viselkednek a gyerekekkel szemben. Igen tanulékonyak, bár kissé önfejű természetűek. 

A pikárdiai juhászkutya (Berger de Picard) históriája több, mint ezer éves, a legrégebbi francia juhászkutyaként emlegetik.

Kialakulása a 800-as évekre tehető, vélhetően a kelták honosították meg a mai Franciaország területén. Azon kevés kutya fajták egyike, amelyet még ma is munka kutyaként tartanak.

A terelőkutya-képzésről bővebben a Kistermelők Lapja januári számában olvashatnak!

Forrás: Kistermelők Lapja