Az olyan alapvető tényezők, mint a vámdíjak és az időjárási viszonyok a mezőgazdaságban erős régiókban kulcsfontosságúak. Ezek a tényezők meghatározóbbak tudnak lenni, mint a devizaárfolyam. - derül ki a CoBank közleményéből.
Hústermelés

Gabona és olajos magvak
Az amerikai kereskedelem által súlyozott gabona- és olajosmag-index kiemelkedik a többi mezőgazdasági árucikkhez képest. Az index 2020-ban 14% -kal erősödött, és 2021-ben várhatóan további 4% -5% -kal fog gyarapodni. A gabona- és olajosmag-index további erősödését az amerikai dollár erőssége hajtja olyan nagy exportőrök valutáihoz képest, mint Brazília, Argentína és Ukrajna.
Tejtermék
Az EU és Új-Zéland meghatározó szereplők a globális tejkereskedelemben, ezért pénznemeik nagymértékben befolyásolják a tejtermék kereskedelemmel súlyozott devizaindexét.
ami rossz hír az amerikai tejipari export számára. Ez megnövelt lehetőségeket teremt a sajt exportjára olyan kulcsfontosságú piacokra, mint Dél-Korea, Japán és Ausztrália, a zsírmentes tartós tej exportja Délkelet-Ázsiába és a vaj exportja Dél-Koreába. Az erősödő euró megemeli a vaj és a sajt Egyesült Államokba történő behozatalának költségeit.
Héjas gyümölcsök
Az Egyesült Államok az uralkodó héjas gyümölcs-exportőr a világon, és az importőröknek szerte a világon korlátozott lehetőségei vannak alternatív forrásokra. Az Egyesült Államok adja a globális mandulaexport 87%-át, a pisztáciaexport 65%-át és a dióexport 51%-át. A valuta romlása még nagyobb exportlehetőségeket kínálhat 2021-ben az amerikai diófélék számára.
Gyapot
Az amerikai gyapot nagymértékben függ az exporttól, ugyanis a gyapot több mint 80%-a az exportpiacon köt ki. Az Egyesült Államok a gyapot globális piacának több mint egyharmadát tudhatja magáénak, ezzel első az exportőrök között.