A fénymező napközben ugyanúgy néz ki, mint bármely más mezőgazdasági terület, de éjszaka hatalmas műalkotássá alakul át.

használják bátrabban a fényt a növénytermesztésben, mert az - megújuló energiaforrásból - fenntarthatóbb lehet, mint a hagyományos növényvédelmi módszerek.
Jason Wargent professzor, a fotobiológia vezető szakértőjének számító BioLumic cég tudományos főigazgatója szerint a különböző fények GROW-ban alkalmazott meghatározott ötvözése
több mint ötven százalékkal fokozza a növények fejlődését és ugyanilyen mértékben járul hozzá a vegyszerhasználat csökkentéséhez.
A speciális ledeket már alkalmazzák az üvegházakban, és egyre elterjedtebbek a városi vertikális gazdaságokban is, a kutatók azonban úgy vélik, hogy a szabadföldi kertészeti kultúrák esetében is hatékonyan lehetne alkalmazni ezeket.

Daan Roosegaarde, a Studio Roosegaarde alapítója a művészetet és a technikát ötvözi a városi környezet fejlesztésében, de ezúttal a mezőgazdaság előtt tiszteleg.
- olvasható a tervezőket és fejlesztőket foglalkoztató stúdió közleményben. A GROW viszont kiemeli a mezőgazdaság szépségét, valamint jelentőségét és a termelőket állítja középpontba.”
A projektet filmen is bemutatták az alkotók, világszerte hatalmas érdeklődést kiváltva. A videót a lenti youtube csatornán lehet megnézni, további részleteket a Studio Roosegaarde weboldalán lehet találni.
Daan Roosegarde szerint bár a GROW látványnak is álomszép, tudományosan és gazdaságilag sem utópia, hanem protópia, amely lépésről lépésre fejlődik. Ráadásul új értelmet ad az agrárkultúra szónak, hiszen a megművelt területet élő kulturális műalkotássá változtatja át.