Egyre többen fognak bele az alpakatenyésztésbe. A takarmányozásukra különösen keveset kell költeni, viszont a gyapjújuk ára az aranyéval vetekszik. Ha viszont azt is figyelembe vesszük, hogy egy-egy kifejlett tenyészállat ára egymillió forint körül van, hogy az alpaka nem bírja a stresszt, és hogy a számára nagy veszélyt jelentő bélférgesedést rendszeresen kell vizsgálni, akkor valószínűleg már jobban meggondoljuk, hogy belefogjunk-e.
Nehéz fél év vár az állattenyésztőkre
Nem lehet megjósolni, hogy meddig marad magas a takarmány ára.
Egy biztos: a következő fél év még nehéz lesz az állattenyésztők számára – szögezte le Hollósi Dávid, a Takarékbank Agrárcentrumának ügyvezető igazgatója.
Biomarha. Majdnem…
Natura 2000-es területen olyan szigorú feltételek betartása mellett lehet csak gazdálkodni, ahol gyakorlatilag elképzelhetetlen a biogazdálkodáson kívül mást folytatni. A termelők jó része azonban nem tanúsíttatja az ökológiai gazdálkodást a külön támogatás ellenére sem – egyrészt az anyagi vagy az adminisztratív terhek miatt, másfelől mert a bevételnövekedés nem áll arányban a tanúsíttatás költségeivel. Sajómercsén Veroszta Ferenc is hasonlóan jár el, legelőit a szigorú természetvédelmi előírások szerint használja, de nem biogazdaként.
Lúdágazati körkép
A hazai víziszárnyas-ágazat folyamatosan a talpon maradásért küzd. A termelékenységet befolyásolta a madárinfluenza-járvány, emellett a koronavírus-világjárványhoz kapcsolódó korlátozások is visszavetették a lúdágazat termelését.

Az agressziót nem tűri
Alig néhány évtizede van jelen Magyarországon a kazak zsábi lófajta.
Sőt, a Zsábi Lovasudvarban nemcsak lovagolni lehet megtanulni, hanem az elrontott, kezelhetetlennek tartott lovakat terápiára is várják.
A többi között e témákról olvashatunk a Kistermelők Lapja májusi számában!
Legyen az előfizetőnk!