Mint azt Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora a rendezvényt beharangozó tájékoztatón elmondta, a lealább huszonötezer látogatót, köztük a Szakiskolai Napra 1000 fiatalt várnak a rendezvényre, amelynek fókuszában az állattenyésztés mellett az agrárfelsőoktatás és a fiatal generációk lesznek.
így az egyetem fő képzési, kutatási területeit, öt campusát és huszonkét intézetét is megismerhetik a látogatók a MATE Udvarban” – tette hozzá az intézményvezető.
A rektor kiemelte azt a szakmai fórumot, amelyen a vidékfejlesztési kormánybizottság tagjai vesznek részt és az új KAP-hoz kapcsolódó 4265 milliárd forint vidékfejlesztési támogatásainak fókuszpontjait is megismerhetik az érdeklődők.
A Magyar Állattenyésztők Szövetsége a hagyományoknak megfelelően társrendezőként vesz részt a KÁN Egyetemi Napokon, ahol, a szakmai programokat, köztük a fajtabemutatókat készíti elő a hazai tenyésztőszervezetek bevonásával.
A Magyar Hidegvérű Lótenyésztő Országos Egyesület hagyományosan Kaposváron tartja az országos tenyészállat bírálatát, amelyet idén is megszerveznek és emellett látványos bemutatókkal készülnek. A húsmarhatenyésztők mintegy 40 bokszban 7 fajtát terveznek bemutatni. A fajták megismertetésén kívül marhahús fogyasztást népszerűsítő külön programmal is készülünk. A Magyar Juh- és Kecsketenyésztők Szövetsége pedig a színvonalas fajtabemutatókon kívül, vasárnap ismét megrendezi a Szent-Mihály Napi Juhtenyésztési Fórumot.” – emelte ki a szakmai programokkal kapcsolatban Wagenhoffer Zsombor, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének ügyvezető igazgatója.
Dr. Kovács Melinda, a MATE rektorhelyettese a szakmai tanácskozások közül kiemelte a 32. Nyúltenyésztési Tudományos Napot, a 22. Kaposvári Baromfitenyésztési Szimpóziumot, illetve a precíziós állattenyésztés hazai lehetőségeit, szereplőit körbejáró tanácskozást emelte ki, hisz utóbbi az egész állattenyésztés jövőjének egyik legfontosabb alakítója. A szakember kiemelte, hogy lesz halászati kerekasztal, sertésegészségügyi workshop és „one health” szakmai nap is.
Magyarország legnagyobb agrárszaklap kiadója a Magyar Mezőgazdaság Kft. 2007-ben szervezte az első Kaposvári Állattenyésztési Napokat.
„2021-ben kiemelt szerepet kap az Agrár-felsőoktatási Intézmények Gazdászversenye, melyben ezúttal a MATE agrár-képzést folytató campusai mellett Hódmezővásárhely, Mosonmagyaróvár és Debrecen versengenek a legjobbnak járó díjért. A gazdászverseny célja, a hallgatók megmérettetésén és a vásári közönség szórakoztatásán túl az, hogy népszerűsítése az agrárképzési területeket és az új, integrált egyetem campusait közelebb hozza egymáshoz. Útjára indítottuk a Szakiskolai Napot is, melynek keretében közel ezer középfokú agár-szakképzésben részesülő diákot várunk a KÁN Egyetemi Napokra.
– hangsúlyozta Sári Enikő, a Magyar Mezőgazdaság Kft. ügyvezetője. A Szakiskolai Nap egyébként kétfordulós verseny is, amelynek első fordulója a Bábolnai Gazdanapokon lesz. Aki mindkét helyszínt végigjárja, akár értékes ajándékokat is nyerhet.
A program elmaradhatatlan eleme a kisállat simogató, a szórakoztató lovasprogram, a patkolókovács bemutató, valamint a nyírási és fejési bemutató is. Mindezeket Vörös Péter, a MATE Kaposvári Campus főigazgatója ismertette, kiemelve, hogy itt rendezik meg az I. Kaposvári Csoóri Sándor Néptánctalálkozót. Az élményligetben fellép az Alma együttes, Vitéz László megküzd az ördöggel és a kaposvári Csiky Gergely Színház produkcióját is láthatják az érdeklődők. A látogatók a gazdaudvarban megismerkedhetnek a vidéki élet vonzerejével és kihívásaival, a vadgazdálkodási bemutatón pedig a vadászat és az erdő szépségeivel találkozhatnak. A programkavalkádot tovább színesítik a kulturális, interaktív, szórakoztató és kézműves előadások, a Hubertus mise és a nagysikerű Mesetérkép is.