
A terméket több évi fejlesztés után június 7-én kezdte gyártani a Global Paper Pallet Zrt. Szombathelyen napi 1700 darabos kapacitással.
A cég szakemberei a gyógyszeripar és az FMCG (Fast-Moving Consumer Goods: gyorsan forgó fogyasztási cikkek) szektor vállalatainak megkeresésére fogtak bele a fejlesztésbe, azzal a céllal, hogy megoldást találjanak az egyik legsúlyosabb globális környezeti problémára, az erdőterületek radikális csökkenésére.
Éveken át foglalkoztak azzal, hogy fenntarthatóbb, tisztább alternatívát találjanak a széles körben alkalmazott fa raklapok helyettesítésére.
Több hasznosítható alapanyagot megvizsgáltak, amíg eljutottak a hullámpapír-lemezhez, amely régóta bevált csomagolóanyag különböző iparágakban, és jelentős értéke, hogy újrahasznosítható.

Újrahasznosított papírból készül és használat után elhelyezhető a reciklálási folyamatban. Környezetvédelmi áldásai mellett gazdaságos is.
Mivel 80 százalékkal kisebb a tömege az EURO raklapoknál, jelentős megtakarítást lehet elérni vele a logisztikai és egyéb költségekben, mint például a raktározás és az anyagmozgatás.

A leginkább használt rakománysúlyra tervezték, amit szállításkor mozgatni szoktak.
A földön 3 500, mozgatásban 1 000, polcozva pedig 800 kilogrammot bír.
Többszöri felhasználás után hulladékpapírként lehet újrahasznosítani, például újabb ATTA raklap céljára. További gazdasági előnye, hogy mivel famentes, mentesül ISPM 15 növényegészségügyi bejelentési kötelezettség alól, amely a költségmegtakarítás mellett gyorsabb árukezelést biztosít a konténer- és hajózási vámok tekintetében.
Vízlepergető bevonattal is rendelkezik, aminek köszönhetően rövid esőt, nedvességet kibír, hosszútávú külső tárolásra azonban nem alkalmas.
Az ipari mennyiségű előállítás érdekében a fejlesztés során olyan gyártósort terveztek hozzá, amely teljes mértékben automatizált.

MMG - Gazdahang
Magyarország legnagyobb mezőgazdasági integrátora, a KITE Zrt. 20 alközpontjában magas szintű szaktanácsadással látja el a gazdálkodókat, amihez biztosítja a termeléshez szükséges legmodernebb eszközöket. Teszi ezt úgy, hogy a napjainkban „több oldalról szorongatott mezőgazdaság” érdekeit tartja szem előtt. De mik is az agrárium szorongatói? Erről is kérdezte Szabó Leventét, a vállalat vezérigazgatóját Sári Enikő, a Magyar Mezőgazdaság Kiadó ügyvezető igazgatója. Hallgassák meg interjúnkat!