Back to top

Pannon Piknik Egerszalókon

Különleges eseménynek lehettünk tanúi augusztus 14-én az egerszalóki St. Andrea Szőlőbirtokon, ahol a Pannon Bormíves Céh tagjai által személyesen bemutatott borokat kóstolhattak az érdeklődők. Az Egerszalókon megtartott Pannon Borpikniken részt vett Bíró Attila, a Tokióban bronzérmet szerzett női vízilabda válogatott szövetségi kapitánya, aki nem mellékesen maga is borász végzettségű.

Bíró Attila, a Tókióban bronzérmet szerzett női vízilabda válogatott szövetségi kapitánya és kollégánk, Viniczai Sándor
Bíró Attila, a Tókióban bronzérmet szerzett női vízilabda válogatott szövetségi kapitánya és kollégánk, Viniczai Sándor
Fotó: viniczai
A Pannon Piknik nagy mérföldkő a borász közösség életében, hiszen ez volt az első alkalom, hogy a Pannon Bormíves Céh tagjai összegyűltek és egymást ajánlották ezen a kivételes eseményen.

A cél olyan új hagyomány megteremtése, melyet minden évben más más tagnál szeretnének megrendezni egy nyári, kellemes, baráti hangulatú pikniket.

Ezáltal még jobban közelebb kerülhetnek az érdeklődők a magyar borokhoz, borvidékhez és nem utolsó sorban a borászokhoz.

Bár itt a szabadságolások ideje, a fesztiválok – ami bor nélkül elképzelhetetlen – hónapja, ám a St. Andrea Szőlőbirtok kóstolóterme így is megtelt. Nem csak maga a házigazda neve hívószó, de a kiváló nedűk, a szakszerű fogadtatás és kínálás szinonimájává is vált a Pannon Bormíves Céh, s ahol ők megjelennek, ott garancia a minőség.

Pannon Bormíves Céh tagjai egymást ajánlják
Pannon Bormíves Céh tagjai egymást ajánlják
Fotó: viniczai

A Pannon Bormíves Céh tagjai egytől egyig elismert és értékteremtő magyar, családi borászatok, akiknek hitvallása hasonló és magukénak érzik a Magyar Borvidék sorsát, a hazai borok népszerűsítését és segítik a borturizmus fellendítését.

Teszik ezt kimagasló minőségű boraikkal, rendezvényeikkel, a borturizmust segítő szolgáltatásaikkal, s azzal, hogy a borkedvelőknek betekintést engednek a borászati munkafolyamatokba, a szőlőtelepítéstől – a borkészítésig.

Hárman a tagok közül: Debreczeni Mónika (Vylyan), Berecz Stefani (Kikelet), Lőrincz György (St. Andrea)
Hárman a tagok közül: Debreczeni Mónika (Vylyan), Berecz Stefani (Kikelet), Lőrincz György (St. Andrea)
Fotó: viniczai

Célkitűzésük belföldön és nemzetközi szinten is méltó hírét vinni a magyar borok, borvidékek és borászatok erejének. Lobbizni a tisztességtelen piaci verseny ellen a borászati iparágban, a helyi termelők és kisgazdák előtérbe helyezésével. Díjazni és elismerni a magyar borkultúra fejlesztésében részt vevő személyek tevékenységét. Támogatni a kisüzemi bortermelést, ugyanakkor a hagyományos bortermelési megoldások mellett ösztönözni az innovációs módszerek kidolgozását is.

Óvni, tiszteletben tartani, megőrizni a helyi szőlőfajtákat és népszerűsíteni az ezekből készülő házasításokat és fajtaborokat.

Az eseményen kóstoló gourmet tálakkal, lágy jazz zenével és kiváló hazai borokkal várták a vendégeket.

Bábolnai Gazdanapok

MMG - Hagyomány, szakértelem, kikapcsolódás

 

Forrás: 
magyarmezogazdasag.hu

Népszerű agrárszaklapok

Ezeket olvasta már?

Ismét megünneplik a Szent Iván éjt Tarcalon

Egy nem nagy, de annál kedvesebb rendezvényre szeretnék felhívni a figyelmet: Palásthy Katalin, a tarcali Katica Vendégház tulajdonosa ismét megrendezi a Szent Iván-napi nyitott kert elnevezésű eseményét, amelyben gasztrokiállítók, ezoterikus előadók, finom falatok és hűs borok kapják a főszerepet; a napot pedig tradicionális tűzgyújtás zárja. 

A kert zenéi - hétvégén fehérvárcsurgói Európai Dísznövény és Kertművészeti Napok

Immár 19. alkalommal rendezik meg az egyre népszerűbb dísznövény napokat a festői fehérvárcsurgói kastélyparkban. Péntektől vasárnap estig gazdag program és kertészeti bemutatók, előadások várják a látogatókat.

Villány nem áll meg – tanulmányút Günzer Tamás Pincészetében

Günzer Tamás meghívására a Magyar Sommelier Szövetség a Magyar Borszakírók Körének tagjaival szakmai látogatást tett Villányban. Tamás állattenyésztő mérnökként 12 éven keresztül vezette Borjádon a szarvasmarha telepet, de Villányban akkora a nyomás, ott – ahogyan mondja - mindenkiből borász lesz. A szakember 2002-ben kötelezte el magát végleg a szőlő és a bor mellett, az eredmények őt igazolták.

Jó hír a Kéknyelű szerelmeseinek: az év legnagyobb kóstolója Badacsonyban

A Badacsony Szőlőhegyért Egyesület, a MATE Szőlészeti és Borászati Intézet Badacsonyi Kutató Állomása, valamint a Vinum Vulcanum Badacsonyi Borlovagrend szervezésében idén június 3-án, harminckettő, Kéknyelűt termelő badacsonyi borászat részvételével, kulturális programokkal, zenével, kiváló borokkal és ízletes fogásokkal az év legnagyobb Kéknyelű kóstolójára várják a Badacsonyba érkezőket.

„A hegyközség maga a termelő”

Erős vezetést ígért Frittmann János, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának elnöke, akit a május 30-i tisztújításon választottak a szakmai szervezet első emberévé.

A Velencei-tónál indul a tízéves Magyar Tavak Fesztiválja

Június 30-án indul a tízéves Magyar Tavak Fesztiválja, amely a többi közt operagálával, koncertekkel, csónakos és kerékpáros túrával, családi nappal, főzőversennyel várja az érdeklődőket a Velencei-tónál, majd Tiszafüreden és a Balatonnál - közölték a szervezők az MTI-vel.

A Dunakanyar legszebb borai - újjáéledő hagyományok

Jól tudjuk, Magyarország szinte egy nagy, egybefüggő borvidék. Ráadásul olyan kiváló adottságokkal, amelyet a franciák is megsüvegelnének. Elfeledett területekkel, melyek jellemzően a filoxéra vészt követően tűntek el, s nem volt aki jó másfél évszázadon át újjáélessze.

Tíz napon át várják a látogatókat Veszprémben a Rozé, Rizling, Jazz Napok programjai

Tíz napon át várja a látogatókat ingyenes programjaival a 13. Rozé, Rizling és Jazz Napok július első felében Veszprémben. A blues, a jazz és a funkzene mellett környékbeli borászatok kínálják italaikat - közölte az MTI-vel a fesztiváligazgató.

Megújuló konferencia borászoknak Egerben

Eger Wine Meetup néven újul meg a húszéves múlttal rendelkező szőlészeti és borászati konferencia Egerben. Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem szakmai programja két napon át tart június 16-17-én, és felöleli a fenntarthatóság, a birtoképítés, a klímaváltozás és a terroir témaköreit.

Borfesztiválozunk – a borászok és a fesztiválozók

Május elején kitör a fesztiváli láz, ami eltart októberig. Fél éven keresztül zajlik ez a színes forgatag, amelyben minden hazai borász megtalálhatja önkifejezésének lehetőségeit. A szervezők Erdőbényétől Sopronig sokat áldoznak arra, hogy a kiváló borokon kívül jó program, mindenekelőtt viszonylag színvonalas zene és a bóvlitól a minőségi egyediségig ívelő kézműves vásár színesítse a programot.