Back to top

Kertépítő tanulók hatalmas sikere az EuroSkills versenyen

A Grazban megrendezett EuroSkills 2021 versenyen aranyérmes lett a magyar kertépítő csapat. A nemzetközi megmérettetésen 19 ország több mint 400 versenyzője vett részt.

2021. szeptember 22. és 26. között rendezték meg a EuroSkills versenyt a fiatal szakemberek Európa-bajnokságát Grazban.

Hatalmas sikert könyvelhetett el a kertépítő versenyszámban induló Bokor Péter és Hutter Péter, akik a szakmai megmérettetésen  legjobbaknak bizonyultak és megszerezték az 1. helyet.  90,55-%os teljesítménnyel a nemzet legjobbja elismerést is elnyerték!

A kertépítő szakmai legjobbjai: Bokor Péter és Hutter Péter
Fotó: EuroSkills 2021

A nyertes diákok a Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tanulói, az elmúlt időszakban a Varga Márton Szakiskolában működő tehetségműhelyben készültek a versenyre. Felkészülésüket Gódorné Hauzeneuer Zita vezette.

A 19 ország részvételével zajló több napos nemzetközi megmérettetésen a magyar versenyzők összesen 21 szakmában képviseltették magukat.

Óriási büszkeség, hogy összesen négy arany, egy ezüst, egy bronz valamint hat kiválósági érmet nyertek a magyar fiatal szakemberek, ezzel Magyarország az országok közötti versenyben a 6. helyen végzett.

A Skills versenyek fontos célja a fiatalok különböző szakmák iránti érdeklődésének felkeltése, szakmai önbecsülésének és versenyszellemének növelése. A versenyek négy fordulóból állnak, az iskolai válogatókat maguk a szakiskolák szervezik. Ezt követik az országos elődöntők, az országos válogatók és az országos döntők, majd a győztesek részt vehetnek az európai és a világversenyeken. Nagyon örömteli fejlemény, hogy a Skills versenyeken Kelet-Európa kertépítő szakmájából Magyarország vett részt elsőként a MKIK kezdeményezésének köszönhetően.

A Skills versenyekről, valamint a versenyre való felkészülésről a Kertészet és Szőlészet hetilap 38. számában részletesebben  is olvashatnak.

Forrás:

Népszerű agrárszaklapok

Ezeket olvasta már?

Gubicza lányok a lovak vonzásában

A fiatal díjugrató tehetségekről szóló sorozatunkban rendhagyó módon nem „csak” egy lovast, hanem egy egész családot mutatunk be. Gubiczáék története pontosan hat évvel ezelőtt kezdődött, amikor a gyerekek édesanyja, Alexandra elment a Pasaréti Honvéd Lovardába, hogy felelevenítse régi lovastudását, amit édesapja jóvoltából szerzett még a gyermekei születése előtt.

A Virágos Magyarország versenyre június 15-ig pályázhatnak a települések

Az idén 29. alkalommal megrendezett Virágos Magyarország versenyre június 15-ig jelentkezhetnek az önkormányzatok - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az MTI-vel.

Második lett az Év erdésze országos versenyen az ÉSZAKERDŐ munkatársa

Az Országos Erdészeti Egyesület által kiírt Év erdésze verseny 14. országos döntőjének házigazdája a Pilisi Parkerdő Zrt. volt. A rendezvény célja évről-évre változatlan: az erdészszakma társadalmi elismertségének növelése, a résztvevők szaktudásának és szakmai felkészültségének gyarapítása.

A Babits Borászat sárgamuskotálya nyerte a Szegedi Borfesztivál fődíját

A Babits Borászat 2019-es Tokaji késői szüretelésű sárgamuskotálya nyerte a 26. Szegedi Borfesztiválon rendezett borverseny fődíját, az elismerést május közepén adták át a Tisza-parti városban.

Bardóczi Sándor az év tájépítésze

Egy alkotó, esetleg alkotópáros vagy alkotócsapat legföljebb ötéves kiemelkedő teljesítményének szakmai elismerése az Év Tájépítésze díj. Aktív, teljesítőképességük csúcsán álló tájépítészek kapják. Nem életműdíj, hanem egy rövidebb időszak rangos szakmai elismerése, a szakmai önbecsülés növelője, nagyobb teljesítményre ösztönző erő, a szakmaközi kapcsolatok építését szolgáló kohézió.

Növényorvos a közterületen: vadgesztenye, dió, alma

Április 5-én kihelyeztük a csapdákat; Budapesten, Siklóson, Debrecenben, Maroslelén és Tanakajdon követjük a vadgesztenyelevél-aknázómoly rajzását. Már az első hetek számai is azt mutatták, hogy a hideg, szeles időjárás ellenére nagy intenzitással indultak meg a molyok. Április végén még nagyon eltérő fejlettségűek voltak a fák, remélem, hogy május elejére „összeérnek”, kiterülnek a leveleik, és indíthatjuk a permetezéseket.

Láncfűrészek és sportfejszék - szezonkezdet a fakitermelési versenysportban

Megkezdődött az idei versenyszezon az ország legjobb sportvágói számára. A fakitermelő szakma népszerűsítése is célja ennek a nem mindennapi extrém sportnak.

Csak a legeslegjobb maradhat az élen

Az Audi – Dining Guide Év Étterme díjátadó gála sajtótájékoztatóján nem csak az derült ki, hogy a Matild Palace hotel bárjának kilátóteraszáról lélegzetelállító kilátás nyílik Budapestre. Több jelentős újítással és egy különleges gálavacsorával jelentkeznek: hamarosan az is kiderül, melyek Magyarország legjobb éttermei.

Valódi problémára valódi megoldás

A robotfejésre alkalmatlan tehenek jelenleginél értékteremtőbb és jövedelmezőbb hasznosításának modelljét dolgozta ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idei egyetemi ötletversenyének győztes csapata.

Kisebb kerteket gondozunk, nagyobb igénnyel

Az európai háztartások több mint fele rendelkezik saját kerttel, ez alapján körülbelül 108 millió kerttel számolhatunk Európa-szerte. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy legalább minden második magánháznál gondoznak valamekkora zöldterületet. A statisztikai adatok szerint a kertek közel kétharmada 300 m² alatti, és ezen kertek fele mindössze 50-100 m² nagyságú.