A szervezőknek azonban számos problémával kellett szembenézniük a világkiállítás szervezése előtt és alatt is, gondoljunk csak az erős, néhol politikai töltetű kritikákra, vagy éppen a pandémia okozta nehézségekre. Ezekről és a rendezvény sikeréről számolt be Gulyás Andrea, az „Egy a Természettel” szervezőiroda kiemelt projektekért felelős igazgatója, aki ezúttal Sári Enikővel, kiadónk ügyvezető igazgatójával beszélgetett a MMG Direkt legutóbbi adásában.
Igaz, fél évszázad alatt jelentőset változott a világ, az ország politikai helyzete, ezért 2021-ben már egészen más üzenetet képviselt a rendezvény. A ’71-es vadászati világkiállításon Magyarország, mint vadászati nagyhatalom, meg akarta mutatni a világnak vadászati eredményeit, és a világ is kíváncsi volt hazánk vadgazdálkodására. Most egészen más üzenetet kellett megfogalmazni a szervezőknek, egy komplexebb szemléletű kiállítás megvalósítása volt a cél, ami láttatja a természetgazdálkodás, a természetvédelem, az erdő- és vadgazdálkodás és a vadászat szoros összefüggéseit, ezért is lett (ahogy a nevében is szerepel) a rendezvény a vadászati mellett természeti kiállítás is.

– A szervezés során megfogalmaztuk, mely célcsoportokat szeretnénk megszólítani a világkiállítással. Az egyik célcsoport, természetesen, a hivatásos és sportvadászok voltak, akiknek lehetőséget adtunk, hogy megmutathassák egyéni eredményeiket a kiállításon, ugyanakkor láthatták Magyarország és a világ vadgazdálkodását, erdő- és természetgazdálkodását is. A másik, nagyobbik célcsoport a nem vadászó közönség volt, akiknek szerettük volna megmutatni, hogy a vadászat nem az ördögtől való, hanem a tájgazdálkodás szerves része – mondja Gulyás Andrea.
Ha azt nézzük, hogy megközelítőleg 65 ezer érvényes vadászjeggyel rendelkező állampolgár él hazánkban, a világkiállítás összlátogatottsága pedig másfél millió körül alakult, akkor az utóbbi célcsoportot is jócskán sikerült megszólítaniuk a szervezőknek. Mindezt úgy, hogy a pandémia miatt Damoklész kardja lebegett a szervezők felett.
– Igen nagy amplitúdóval zajlott a szervezés a külföldi kiállítók körül, napról napra változott a helyzet, végül a HUNGEXPO A pavilonjában 98 ország és számos nemzetközi szervezet képviseltette magát.

Ezek mellett a vadászkutyás rendezvények színvonalas lebonyolítása tartozott a feladataim közé, ugyanis nagyon fontosnak tartottam megmutatni, hogy a vadászkutyázás nem egy hobbi, hanem egy komoly hivatás. Ennek igen jelentős gazdasági haszna is van, hiszen amit a vadászkutyák dolgoznak egy vadászat során, attól válik sikeressé egy apróvad- és egy nagyvadvadászat. A húsz nap során összesen tíz vadászkutyás versenyt vagy vizsgát rendeztünk meg, de ezek mellett a kiemelt vidéki helyszíneken számos vadászkutya-bemutatót is tartottunk az érdeklődők számára – említette Gulyás Andrea, aki ezek mellett a Magyar Bocuse d'or Akadémiával is együtt dolgozott a vad- és halfogyasztás népszerűsítése céljából. Ennek jegyében számos kiadvány is megjelent, amelyek a vad- és halhús minél egyszerűbb kívánják elkészítésére kívánták felhívni figyelmet, továbbá a HUNGEXPO Gasztro passzázsán is különféle vad- és halételeket kóstolhattak meg a kilátogatók.