A KSH jelentése szerint az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers-, az alap- és az üzemanyagok drágulása befolyásolta.
A belföldi értékesítés árai 26,6 százalékkal emelkedtek, ami 5,1 százalékponttal nagyobb a szeptemberi drágulásnál.
az energia árak emelkedése 12,7 százalékponttal 42,9 százalékosra durvult. Az előző hónaphoz képest 5,8 százalékos átlagos emelkedésen belül, az energiaárak 10,0 százalékkal a feldolgozóipari árak 3,9 százalékkal emelkedtek. A kőolaj feldolgozási szektor belföldi termelői árai egy hónap alatt 18,8 százalékkal szöktek fel.

ezen belül a tartós fogyasztási cikkeké 8,8 százalékkal emelkedett. A beruházási javak 5,8 százalékkal drágultak, míg a további felhasználásra szolgáló alapanyagok és alkatrészek áremelkedése 37,4 százalékos volt.
Az exportértékesítés árai 14,3 százalékkal nőttek egy év alatt, míg a szeptemberivel összevetve 3,9 százalékkal emelkedtek. Az energiaipari exportárak egy hónap alatt 21,8 százalékkal emelkedtek, amivel 212,2 százalékos lett az éves áremelkedés. A feldolgozóipar exportárai 8,5 százalékkal voltak magasabbak a tavaly októberinél és 3,0 százalékkal az idén szeptemberieknél. Az élelmiszeriparban 8,9, a gyógyszeriparban 11,4 százalékos volt az éves exportár-emelkedés, a járműgyártásban 2,3, a számítástechnikai termékeknél 1,3 százalékos volt az exportárak forintban mért emelkedése.