0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. szeptember 19.

VR-szemüvegben lakmároznak a török tehenek

A világ tech-óriásai között dúl a verseny, hogy ki az, aki a legjövedelmezőbb metaverzumot képes kialakítani az emberiség számára.

A jövőben minden bizonnyal a metaverzumon belül fogjuk szervezni a találkozóinkat, sőt mi több abban is fogunk dolgozni. Mark Zuckerberg tavaly októberben bejelentette, hogy a vállalatát átnevezi Metára, azóta még nagyobb figyelmet kap ez a szegmens. S bár mi kíváncsian várjuk miféle újítások lesznek számunkra elérhetőek a jövőben, de az állatokra mégis ki gondol?

Talán emlékeznek még egy korábbi cikkünkre: Az orosz tehenek virtuális valóság szemüveggel relaxálnak. Az orosz tehenek már 2019-ben is a zöldellő füves legelőt bámulva élvezték az életet, aminek hatására az átlagosnál több tejet adtak.

Tehénmátrix – Újratöltve

Egy törökországi gazda ugyanezt az elméletet tesztelte saját tehenészetében. İzzet Koçak, a törökországi Aksarayban található tehenészet tulajdonosa VR-szemüveggel lepte meg kedvenceit. Koçak szeretett volna utánajárni, hogy vajon az állatok tényleg több tejet adnak-e, ha a fejőház helyett napsütötte zöld legelőn tölthetik mindennapjaikat. Ez főleg télen fontos, amikor a tehenek még több időt töltenek bezárva.

 

 

A takarmányárak Törökországban is az egekben vannak, ezért is fogalmazódott meg a gazdában, hogy más, alternatív megoldások után néz. A VR-szemüvegek kipróbálása előtt a tehenek klasszikus zenét hallgatva legelésztek. Az Anadolu Aajansi török lapnak nyilatkozva, elmondta: „Oroszországban VR-szemüveget adtak a tehenekre. Úgy döntöttünk, hogy mi is kipróbáljuk a saját vállalkozásunkban. Első lépésként két állatnál próbáltuk ki a szemüvegeket. Azt tapasztaltuk, hogy a VR szemüveggel felszerelt tehenek több és jobb minőségű tejet adnak.

A gazdaságban található tehenek naponta átlagosan 22 liter tejet adnak, a VR-szemüveges tehenek azonban naponta 27 liter tejet is képesek adni.”

A török gazda a 2019-es orosz kísérleteken buzdult fel és az ő VR-szemüvegeit is Oroszországban tesztelték. Mivel az eredmények pozitívnak bizonyultak, ezért Koçak további 10 szemüveget is berendelt, hogy a jövőben még eredményesebben tudjon gazdálkodni.

A tesztelések korai szakaszában az eredmények kétségkívül pozitívak, ugyanakkor felmerül a kérdés, vajon ez mennyire etikus megoldás a tehenekkel szemben. Vajon megéri-e úgy növelni a tejtermelés hatékonyságát, hogy az állatok önszántukon kívül vannak megfosztva a valóságtól és egy mesterségesen kialakított mátrixban élik életüket.

Forrás: interestingengineering.com