A világkiállítás keretében rendezték meg azt a 4+1 napos elő- adás-sorozatot, amelynek ötödik, egyben záró napját a budakeszi erdőségekben szervezte a Pilis Parkerdő Zrt.
A konferencia nem titkolt célja volt, hogy bemutassa, a vadászat nemhogy ellentétes a természetvédelmi törekvésekkel, hanem a fenntartható táj-, természet- és vadgazdálkodás nélkülözhetetlen eszköze. Egyebek mellett szóba kerültek vadegészségügyi témák, természetvédelmi törekvések, korszerű vadmegfigyelési módszerek, külföldi és magyar vadgazdálkodási példák, valamint a vadregényes afrikai és skandináv tájak vadgazdálkodása.
A Nemzetközi Vadászati és Vadgazdálkodási Konferencia több mint 250 oldalas emlékkönyve 1000 példányban jelent meg az Egy a Természettel Nonprofit Kft. gondozásában.
Letisztult tördelése révén rendkívül áttekinthető, szövegezése szakmailag lektorált, ezáltal valóban hiteles áttekintést nyújt napjaink vadgazdálkodási helyzetéről és nehézségeiről.
A konferencia kurátora Gőbölös Péter, a Gyulaj Zrt. vezérigazgatója volt, aki nemcsak összeállította a rendezvény tematikus programját, de neki köszönhető a kiadvány gondolatata is. Mellette az állami erdőgazdaságok, mint a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt., a Gemenc Zrt., a Pilisi Parkerdő Zrt., a Mecsekerdő Zrt. és a SEFAG Zrt. közreműködése is kellett a konferencia megszervezéséhez és létrehozásához, valamint a Soproni Egyetem és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem is segítette annak megvalósulását.
Közvetve vagy közvetlenül tehát sok ember még több munkája nyugszik a konferencia kiadványának oldalaiban, de megérte a rengeteg időt és fáradozást. Az emlékkönyv ugyanis átfogó szakmai kiadványra sikeredett, ami a jövő vadgazdálkodásának egyik alappillére lehet.