A túravezető kezdeményezésére az önkormányzatok anyagi forrással, szervezéssel és eszközökkel is hozzájárul a projekt sikerességéhez, Regina pedig vállalta, hogy önkénteseket verbuvál a feladathoz. Aki csatlakozna a felhíváshoz, megteheti ide kattintva.
Hulladékmentesítési nap Vácdukán
2022. 02. 21., hétfő, 14:52
Részben civil kezdeményezésre hulladékmentesítési napot tartanak a Csörög-Vác-Vácduka települések között húzódó Kígyó-hegy Natura 2000-es területen 2022. március 5-én, szombaton, ahová várják a segítő kezeket.
A Csörög-Vác-Vácduka települések között húzódó Kígyó-hegy az egyik ilyen Natura 2000-es terület, ami segélykiáltásoktól hangos, hiszen jelenleg nagy mennyiségű illegálisan lerakott hulladék terheit cipeli a hátán.
Forrás:
NaTúra
Népszerű agrárszaklapok
A Mi Erdőnk
- Parasztkonyha modern köntösben
- Radisics Milán, a rókasuttogó
- Ünnepi gyertyák méhviaszból
- Esterházyak nyomában a Vértes gerincén
- Ritka madárvilág a Burok-völgyben
Ezeket olvasta már?
Mókás kinézetű tamarin érkezett Debrecenbe
Társat kapott a tavaly Debrecenbe érkezett fehérajkú tamarin hím: egy másik fiatal hím a csehországi Ústí nad Labem állatkertjéből került a Nagyerdőbe - közölte az állatkert vezetője az MTI-vel csütörtökön.
Kiemelten fontos hazánk vizes élőhelyeinek védelme
A vizes élőhelyek védelmének érdekében 1971. február 2-án Iránban írták alá a Ramsari Egyezményt, hazánk 1979-es csatlakozása óta már az ország 2,6 %-a, 29 vizes élőhely, több mint 240 ezer hektáron képezi részét - jelentette ki Balczó Bertalan, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára a Vizes Élőhelyek Világnapja alkalmából, Dömsödön.
Kevesebb műanyagba csomagolják a sonkákat is
Újabb 14 százalékkal csökkenti a csomagoláshoz felhasznált műanyag mennyiségét a Pick Szeged Zrt., január végétől a szeletelt Pick szalámik után már a Herz sonkák is kisebb tálcaméretben és megújult csomagolásban kerülnek a polcokra - tájékoztatta a Bonafarm csoporthoz tartozó élelmiszeripari cég szerdán az MTI-t.
Február 2.: a vizes élőhelyek világnapja
Bár kevesen tudják, de február másodika a vizes élőhelyek világnapja. Ez 1971. óta van így, annak emlékére, hogy ezen a napon kötöttek nemzetközi megállapodást a vizes élőhelyek, elsősorban az ott élő madárvilág védelméért. Idén, 2023-ban ráadásul, pont egy vízi élőhelyi madár, a nádasokban, gyékényesekben élő barkós cinege lett az év madara.
Van környezetszennyezőbb a kapszulás kávénál
A kutatók azt vizsgálták, hogy összességében a kávé teljes életciklusát figyelembe véve melyik változat a legjobb és legrosszabb hatással a környezetre.
Hamarosan hóvirágünnep
Az Alcsúti Arborétumban minden évben ünnep a hóvirágnyílás. A pontos dátuma értelemszerűen nem rögzíthető előre, de az biztos, hogy most már a küszöbön áll. Érdemes figyelni a híreket!
Méhbarát téglát alkotott egy brit kutatócsoport
A beporzók fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni: a mezőgazdaság és az ökoszisztéma számára is nélkülözhetetlen szolgáltatásokat nyújtanak. De hogy segíthet rajtuk egy tégla?!
Megzakkant rovarok, süket madarak: ezt teszi a fény és hangszennyezés
Az emberi tevékenység nagyon sok szempontból hatással van az állatvilágra. Az éjszakai közvilágítás, a rádiójel sugárzás mind befolyásolják - sok esetben nagyon kedvezőtlenül - az állatok életkörülményeit.
Schmidt Egontól búcsúzunk
91 éves korában elhunyt Schmidt Egon neves ornitológus, Kossuth-díjas író, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület alapítója és tiszteletbeli elnöke, a magyar természetvédelmi ismeretterjesztés kiemelkedő alakja, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte.
Mit tesz a műanyag a termőfölddel?
A műanyaghulladékok talajra gyakorolt hatása nagyrészt ismeretlen, pedig a talajba kerülő műanyag mennyisége akár többszöröse is lehet annak, mint ami a folyókba, tengerekbe mosódik. Egy uniós kutatás keretében annak igyekeznek a végére járni, hogy pontosan milyen hatással is van a talajok műanyag-szennyezettsége magára a termőföldre.