
A termékek összetételének feltűntetése nagy segítség a döntéshozatalban, de tájékoztatás gyakran nem teljeskörű.
Nincs apróbetűs rész sem. Pedig üdvös lenne, ha mindennel kapcsolatban lenne megfelelő információ szolgáltatás, hogy csakugyan magunk rendelkezhessünk arról, hogy mi az, amit bevállalunk és mi az, amit inkább elkerülünk. Ha abba egyre kevésbé van beleszólásunk, hogy mikkel kerüljünk kapcsolatba, legalább a saját méregtelenítésünkről még dönthetünk.
A máj legszívesebben felmondana
A töméntelen káros anyag miatt méregtelenítő szervünk elképesztően túl van terhelve, éjjel- nappal dolgozik, hogy megmentse az életünket, rengeteg feladata van és nem csak a méregtelenítés, meggyűlik a baja a temérdek zsiradékkal, amit megeszünk, és a vitaminok átalakításával is.
Nem gondolhatjuk és nem is várhatjuk el a májunktól, hogy képes legyen mindent egyedül megoldani. Ahogy most áll a helyzet, túlzás nélkül állítható, hogy napi szinten melegen ajánlott beiktatni a kíméletes méregtelenítést és májtisztítást.
Hol találkozhatunk nehézfémekkel?

Higany: amalgámtömés, fogselyem, fogvájó, cigaretta, fültisztító pálcika, vatta, védőoltások, ipari szennyvizek, tojás, anyatej, halak, halolajos készítmények. Fokozott veszélyforrást jelentenek: Balti- tenger, Földközi- tenger, Északi- tenger, Németország és bármely ország ipartelepének közelében illetve a nagy folyók torkolatánál található vizek halai, különösen a zsírosabb halak (pl.: kardhal, tonhal).
A gombák, különösen a vadon termők elég sok nehézfémet halmozhatnak fel, mivel ősszel a fák a velük szimbiózisban élő gombák felé pumpálják a számukra veszélyes anyagokat. Ők lényegében ezzel és a levelekkel tudnak méregteleníteni. Az ősszel megjelenő gombák különösen éritettek lehetnek, főleg városok, ipartelepek, forgalmas autóutak mentén.
Kadmium: régi vízvezetéken keresztül folyó víz, ipari szennyvizek, dohányfüst, PVC, PET, kerámiaedények, műgyanták, autólakk, rozsda elleni szerek, elektronikus alkatrészek, napelemek, elemek, atomreaktorok, gyurmák, ujjfestékek, polisztirol, vulkanikus láva, szennyvíziszap, foszfát- tartalmú műtrágyák, talaj (felveszik a növények és onnan bekerülhet a táplálékláncba), talajvíz, takarmánynak feldogozott méregtelenítőszervek, hús- és csontliszt, anyatej, tojás, halak, gombák.
Alumínium: alumíniumból készült edények, eszközök, alufólia, konzerves dobozok, porcelán korona, védőoltások, járókeret, testápolók, dezodorok, só
Réz: vezetékek, konyhai eszközök, ékszerek
Nikkel: fogászati aranykoronák, fogszabályozók, gyerekek koronái, ékszerek, fém óraszíj, fém szemüvegkeret, rozsdamentes acélból készült eszközök,
Cink: vegyipar, gyógyszeripar, építőipar, horganyzott termékek, gépgyártás
Platina: gyógyszerek, implantátumok, ékszerek
Króm: rozsdamentes acélból készült eszközök, háztartási eszközök, szemceruza,
Titán: fogászati fémek, púderek, óragyártás
Vanádium: dízel üzemanyag, gyertyák
Plutónium: sajtok
Hasonlóképpen nem menekülhetünk el előlük, ahogyan az elménket sem hagyhatjuk magunk mögött bárhova utazzunk. Ezért jobb felvenni a kesztyűt és küzdeni az egészségünkért.