
- mesélte.
Leventével gyakran járnak gyerekkori barátjához, aki lovakat tart. A kisfiú simogatja, eteti itatja az állatokat, amitől érezhetően nyugodtabbá, sokkal kiegyensúlyozottabbá válik.
A hippoterápia során a ló élő gyógyászati segédeszköz – olvasható az Autisták Országos Szövetségének honlapján. Egy ilyen terápiának kettős eredménye van: egyrészt neurológiai, másrészt ortopédiai. Utóbbi lényege, hogy javul a lovagló személy tartása, nyúlik az izomzata, és mozgékonyabbak lesznek az ízületei. A kezeléseket többnyire gyógytornász irányítja.

A gyógypedagógiai célú vagy fejlesztő lovaglást és lovastornát a szakemberek elsősorban pszichés problémák, kommunikációs, viselkedésbeli, tanulási zavarok, valamint értelmi fogyatékosság, autizmus esetén javasolják. A ló mindhárom jármódját igénybe veszik a kezelések alatt, és a kezelt önállóan is lovagolhat a megfelelő körülmények biztosításával.

A terápia során a legfontosabb a lóval való közvetlen kontaktus, testének melege, puhasága, járásának ringatása, amelyek segítenek kikapcsolni a káros külső és belső ingereket.

A ló közelségének pozitív hatása miatt a kezelések nemcsak lovaglásból, hanem a foglalkozások előtti és utáni simogatásokból, lóápolásból is állnak. Ez a ráhangolódásban is segít a gyerekeknek. Ők általában nem félnek a lótól, ha pedig kezdetben mégis, az gyorsan oldódik. A foglalkozások során egyre magabiztosabbá, bátrabbá válnak, határozottságuk, felelősségérzetük nő - csakúgy, mint bárkinek, aki lovagolni kezd.