Öt csomagolással foglalkozó szakmai szervezet rendelt meg egy tanulmányt egy kifejezetten csomagolóanyag-ipar fókuszú piackutató cégtől, és az eredményeket összefoglaló sajtóközleményt június 9-én tették közzé, amelyet szakmai szervezetek kezdeményezésére 2015 óta neveznek a csomagolás napjának.
A tanulmányban az 1991-es és az 2020-as években a lakossági végfelhasználók által megvásárolt csomagolás mennyiségét hasonlítják össze (műanyag, papír, karton, üveg, fém, minden benne van, amibe csak csomagolnak). Míg 1991-ben ez 7650 millió tonna volt Németország-szerte, addig 2020-ban azzal együtt is 8680 millió tonnára növekedett, hogy rengeteget korszerűsödtek, anyagtakarékosabbá váltak a csomagolások. Ha ez nem történt volna meg, akkor 10247 millió tonnáról beszélhetnénk a 8680 helyett, írják a tanulmány szerzői.
Az ipar rengeteget fejlesztett az utóbbi harminc évben, egyre vékonyabbak és könnyebbek lettek a csomagolások, de világos, hogy ez nem folytatható a végtelenségig, kommentálta a számokat a tanulmányt megrendelő egyik szakmai szervezet szóvivője. A jövőben a többször használatos csomagolásokon, a teljes újrafeldolgozhatóságon és az újrafeldolgozott, valamint a megújuló alapanyagok használatán lesz a hangsúly, de
Vásárlóként a mi felelősségünk, hogy mennyi és milyen csomagolást veszünk meg, és azzal mit kezdünk, hívták fel a figyelmet a németországi ágazati szakértők.