A minisztérium tisztviselői nem tudták megindokolni, hogy miért nem adták ki a három növénykultúra adatait.
A rizs a fő kharif* termény, és az ország teljes rizstermelésének több mint 80 százaléka ebben a szezonban történik. (*a kharif-kultúrák termesztési szezonja júliustól októberig tart a délnyugati monszun idején, főbb termények: rizs, kukorica, gyapot)
A kharif növények, köztük a rizs vetése a délnyugati monszun júniusi kezdetével kezdődik. A minisztérium általában minden pénteken, a vetés megkezdése után teszi közzé az összes kharif-kultúra vetési adatait.

A minisztériumtól a rizs vetésére vonatkozó utolsó rendelkezésre álló adatok csak július 17-ig állnak rendelkezésre az idei kharif szezonban.
A három növény - a rizs, a gyapot és a cukornád - kivételével a minisztérium közzétette a hüvelyesek, az olajos magvak vetésére vonatkozó friss adatokat. Ezeknek a növényeknek az adatait július 29-ig frissítették az idei kharif szezonban.
Az adatok szerint a hüvelyesek vetésterülete július 29-ig kis mértékben 106,18 millió hektárra nőtt, szemben az egy évvel korábbi 103,23 millió hektárral.
Az olajos magvak vetésterülete szintén kis mértékben, 163,03 millió hektárról 164,34 millió hektárra nőtt.
Az Indiai Meteorológiai Osztály (IMD) előrejelzése szerint az idei délnyugati monszun normális lesz. Az ország egészét tekintve június 1. és július 27. között 10 százalékkal több monszuneső hullott, de ugyanebben az időszakban Kelet- és Északkelet-Indiából 15 százalékos hiányt jelentettek.
Az IMD adatai szerint Uttar Pradeshben, Biharban, Jharkhandban, Nyugat-Bengálban, Mizoramban és Manipurban viszont kevés csapadék hullott.
India a világ második legnagyobb rizstermelője és vezető rizsexportőre.