A közvélekedésben a tavasz a veteményezés, a nyár a sok öntözés, az ősz a betakarítás időszaka.
A haszonkerti növények óriási fajtaválasztékának köszönhetően ezek az időszakok összekeverednek, hiszen rövid tenyészidejű zöldségeket még júliusban és augusztusban is vethetünk, természetesen akkor, ha az öntözésük megoldott.

Annak érdekében, hogy mindkét növény – azaz a főnövény és a másodnövény is – beérjen, szükségszerű, hogy mindkettő viszonylag gyors fejlődésű, rövid tenyészidejű legyen. Ezért másodvetésre a hosszú tenyészidejű, vagy a fagyokig termő zöldségek, mint a paprika, paradicsom, padlizsán, cukkini stb. szóba sem jönnek.
Terjedőben lévő újdonság a mizuna (vagy mizume), új keletű magyar nevén mustársaláta, mely 35 napos ciklusokban termeszthető. A keléstől számított ennyi idő elteltével már fogyaszthatjuk pikáns leveleit, majd virágzik és magot is hoz. Mindezt kicsit több mint egy hónap alatt. Egy év alatt akár 4-5 nemzedékét is felnevelhetjük, vagy ha télen ablakban is hajtatjuk, akkor akár 9-12 nemzedék is összejöhet – tehát kiváló növény, mely télen-nyáron friss zöldet biztosít a konyhához.
Sok minden alkalmas nyári vetésre

Fejes salátát, ha augusztus közepén vetünk, még lesz belőle szedhető példányunk a fagyok előtt, ha nem is fejesedik be.
Az őszi és téli retek augusztus közepén, őszi hónapos retek szeptember elején vethető még az évben utoljára.
Érdemes lehet még gyors tenyészidejű spenótot például új-zélandi spenótot vetni, mert az a fagyok előtt akár becserepezve bevihető a házba is.
A most vetett snidling is később télire becserepezhető lesz, csak úgy mint több zöldfűszer (bazsalikom, oregánó, rukkola).
Az ilyenkor ültetett dughagymából őszre zöldhagymánk lesz...