1996-ban döntött úgy a tojástermelők nemzetközi szövetsége, hogy világnappal népszerűsítik a tojásfogyasztást. Akkoriban a tudomány még máshogy ítélte meg a tojást, mára azonban a tudósok megállapították, hogy a tojás a legértékesebb táplálékok egyike.
Ahogy a szakmai konferencián Dr. Sütő Zoltán, a tojásszövetség elnöke hangsúlyozta, a tojás a fogyasztókhoz jelentős részben ma is természetes formájában, vagyis héjas tojásként jut el, ellentétben számos más, feldolgozott vagy szuperfeldolgozott élelmiszerekkel.
vagyis a ketreces tartásból származó tojás ugyanolyan értékű tápanyagforrás, mint a szabadtartásból származó.
A különböző tartásmódok társadalmi megítélésével kapcsolatosan az elnök arról beszélt, hogy a ketreces tojótyúktartás is azért alakult ki, mert csakúgy mint más állattenyésztési ágazatokban, a termelés intenzifikációjára volt szükség: hazánkban is 1970 óta 1,8 millió hektárral csökkent a termőföld nagysága, vagyis kevesebb takarmánnyal kell sokkal több embert megetetni. Ezért jöttek létre a tojóhibridek is, amelyek az 1960 évek óta évente mintegy 1,6 tojással többet termelnek.
A szaktárca képviseletében Tarpataki Tamás, agrárpiacért felelős helyettes államtitkár kijelentette, a tojás természetes, teljes értékű, versenyképes árú fehérjeforrás, a hazai, évi 240 db-os fejenkénti fogyasztással pedig az EU középmezőnyébe tartozunk.
Az államtitkár kiemelte, hogy a kibontakozó globális válságban az élelmiszertermelés lehet az az ágazat, ahol nem lesz jelentős visszaesés, hisz az embereknek enniük kell, energiára és élelmiszerre mindig költeni fognak.
Épp ezért a hosszabb távú fennmaradás érdekében tartja fontosnak a 2016-ban, a baromfitartó ágazatban megkezdett fejlesztések folytatását. Eddig a tojáságazatban 27 milliárd forint támogatás fizettek ki, s 100 milliárd forint fejlesztési támogatást ítéltek meg. Tarpataki Tamás hangsúlyozta azt is, hogy az ágazat stabil és működésére a szaktárca a következő években az eddigieknél több jogcímen és pénzben is több támogatást nyújt.
Zászlós Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara mezőgazdaságért felelős országos alelnöke azt hangsúlyozta, hogy az ágazatot nemcsak a magas energia- és takarmányárak sújtják. Az unión belül meg kell küzdenie a „The End of the Cage Age” polgári kezdeményezés támasztotta veszélyekkel, illetve azzal is, hogy október 1. óta az EU egységes áruszállítási egyezményének tagja lett Ukrajna is, ahonnan „ömlik be az olyan olcsó tojás, amelynek termelése nem felel meg az EU-s állatjóléti előírásoknak”. Tapsot kapott az a felvetése, hogy akár aláírásgyűjtéssel is fel kell lépni az egészséges, természetes, itt termelt fehérjeforrás érdekében.