
A hazai szakmai munka több, mint három esztendővel és a brüsszeli tárgyalások másfél évvel ezelőtti kezdetéhez képest jelentősen megváltozott körülöttünk a világ. A koronavírus okozta világjárvány globális krízise után soha nem látott szárazság sújtotta az európai kontinenst. A jelenleg is zajló orosz-ukrán háborús konfliktus és a válaszul érkező uniós szankciós politika példátlan élelmezési válság felé sodorja a világot.
És ez a tenni akarás komoly eredményekkel szolgál. Az agrárium termelékenysége ezeknek a nehéz esztendőknek a kezdete, 2018 óta 26 százalékkal nőtt, a beruházások értéke 19 százalékkal bővült, a termelékenysége pedig 17 százalékkal emelkedett, míg a jövedelmezősége 21 százalékkal lett nagyobb. Annak ellenére, hogy a nyugodt piac kulcsszereppel bír a termelési folyamat kiszámíthatóságában, a mezőgazdaság szereplői nem vesztették el a talajt a lábuk alól, amikor hosszú évtizedek óta nem látott bizonytalanságokkal kellett szembesülniük.

A világ változása hozzájárult ahhoz, hogy stratégiai tervezésünkben még inkább a kiszámíthatóság biztosítására törekedjünk.
A Közös Agrárpolitika pillérein történelmi léptékű forrást fordíthatunk a magyar vidék fejlesztésére 2027-ig.
Azt kívánom minden gazdálkodónak, hogy találja meg a vállalkozása számára legkedvezőbb támogatási formákat, amelyek egyszerre teszik lehetővé versenyképességük növelését, a megváltozott gazdasági, társadalmi és környezeti körülményekhez való alkalmazkodást és a fiatal generációk bevonását a felelősségteljes munkába, amit az agrárium minden ágazata megkövetel!
Dr. Feldman Zsolt