A társadalom egyensúlya kibillent, a politika iránti bizalom csökken, általános aggodalom és feszültség jellemzi a mindennapokat. A háború, a klímaváltozás, a lakhatási gondok, a nyersanyaghiány, az egészségügy és az oktatás helyzete, a munkaerőpiaci változások napi szinten okoznak frusztrációt az embereknek, és a sor további gondokkal bővíthető. Mindeközben a média és a technológia egyre jobban befolyásolja az embereket, szinte átveszi a hatalmat sokak élete felett.

Óda a természethez
Az éghajlatváltozás hatására még jobban tudatosul bennünk a természet hatalmas ereje, ezzel együtt saját sebezhetőségünk. Sokunk fékezhetetlen késztetést érez, hogy azonnal tegyen valamit az éghajlatváltozás ellen, mivel veszélyben vagyunk.
Az Óda a természethez fantázianevű irányzat azt a benyomást kelti, hogy a természet a belső tér részévé válik és átveszi az uralmat. A felhasznált formák természetesek, élettel teltek, egyediek. Ez a különféle szikla-, kő- és kavicsformákon keresztül, és a kézzel készített hatású tárgyakon keresztül is megnyilvánul.
A vad, természet ihlette megjelenésű formák magukra vonják a tekintetet. Az élettelen és élő anyagok szerves szimbiózisa szintén jellemző, például olyan tárgyak alkalmazásával, amelyek úgy néznek ki, mintha kőből lennének, noha puha anyagból készültek. Az anyagok természetesek, környezetbarátak. A belső térben az uralkodó színek a barna, a halványzöld és a természetes árnyalatok. A természetesség, az organikus és egyedi formák jutnak főszerephez a szabadban is. A szakemberek útmutatása szerint a stílusjegyhez igazodó kertek buják, vadak, kanyargós köves-kavicsos ösvényekkel, a számos növényfaj a biológiai sokféleséget növeli.

Vintage folklór
A társadalom egyre ridegebbé válik, érezzük az összetartás és a harmónia elvesztését, átértékelődnek az emberi kapcsolatok, a hagyományos értékek csakúgy, mint ahogy a minket körülvevő tárgyak is veszítenek a jelentőségükből. Ugyanakkor sokan szeretnénk ez ellen tenni valamit. A Vintage folklórnak nevezett irányzat fölhívja a figyelmet környezetünk sokszínűségére, emellett a termékek élettartamára is összpontosít. Ne dobd ki, hanem szeresd és javítsd meg, újítsd fel – ez a mottó. Ehhez a divatirányzathoz igazodva a berendezési tárgyak színes, vidám gyűjteményt alkotnak, amelyet a termékek iránti szeretet és tisztelet jellemez.
A kedves virágmintás, hibás, törött, összeragasztott, összerakott tárgyak jól megférnek egymás mellett, az eredmény pedig nagyon személyes, amely meleg hangulatával időtöltésre hív. A tárgyak lekerekített formájúak, puha anyagból készülnek, a falakat színes tányérok díszítik. Jellemző a szárazvirág-dekoráció, az otthont rengeteg, akár a stílushoz egyáltalán nem illő dísznövény teszi hangulatossá.

A formákat is a hetvenes évek és a vidéki folklór ihlette. A kézi munka, az újrahasznosítás szintén alapelvei ennek az irányzatnak. Sokféle, vidám és nagyon eltérő színeket használ, amelyek első ránézésre nem igazán illenek egymáshoz, a pasztell árnyalatokat gyakran sötét színekkel társítják. Röviden: egy színskála, tele lehetséges színkombinációkkal.
Réteges terek
Egyre kisebb lakásokban élünk, ugyanakkor mind több funkciót szeretnénk otthonunknak szánni, ezért a helyiségeknek számos célnak kell megfelelniük. Ehhez speciálisan kialakított bútorokat is használunk. A színekkel és mintákkal való játék izgalmas térhatású kombinációkat hoz létre a padlón és a falakon, és ez a térbeli élmény hasonló az internet metaverzumához. Az effektusokkal való játék azt a benyomást kelti, hogy több a hely, és a színkontrasztok ezt a térhatást csak erősítik.
A kertben is fontos szerepet játszik a terekkel való játék: ültetéskor a rendelkezésre álló területet a lehető legjobban kihasználják, így a növények meghódítják a teraszokat, verandákat, de akár a kerti szerszámtárolók tetejét is. Élesen elkülönülő szegélyek helyett inkább színkontraszttal jelölik a terek rendeltetését. A stílusra az alapformák, például a téglalapok és körök használata jellemző, a kerti bútorok lekerekített formájúak. Gyakoriak a vonalas, vagy az egymást fedő, keresztező minták. Bátran alkalmazható a meleg/hideg, világos/sötét és élénk/pasztellszínek kontrasztja.

Emlékek gyűjtése
A folyamatos változásban nagy szükség van az emlékekre és a nyugalmat sugalló tárgyakra egy hangulatos otthonban. Szeretjük magunkat körülvenni ismerős tárgyakkal, közöttük biztonságban érezzük magunkat, megpihenünk. Ebben szerepük van a színeknek is, hiszen a zöld árnyalatai például épp ezt a komfortos érzetet keltik, míg például a lila és a rózsaszín szelídséget, gyengédséget közvetít. Ezek a színek jellemzők a stílusirányzat virágaira és dísznövényeire is.
Színes, nosztalgikus kerti bútorok, kecses, finomságot sugalló növények jellemzik, a kert kissé melankolikus hangulatú. Szívesen használt anyag a kerámia, a porcelán, a zománc, a cink, az öntöttvas, valamint a természetes textíliák, a fa, a parafa és a bőr. A formák kialakítása egyszerű és nem feltűnő, gyakoriak a szőtt vagy fonott tárgyak. Jellemző a zöld tónusok sokfélesége, amit sokszor társítanak például sárgával, fehérrel vagy olívazölddel.