Ilyen folyamatokkor a szemétként kezelt felesleg az energiatermelésben nyer új értelmet: fűteni való biogáz és elektromos áram termelhető belőlük, ami akár a központi földgázrendszerben is használható.
Ellenben az 5 százalékos részesedése miatt az időjárásfüggő megújuló energiák termelésének kompenzálására nem alkalmas. Ettől függetlenül mégis hasznos és a fenntarthatóságot segítő, ugyanis a felesleges hulladék felhasználható, ahelyett hogy a telített hulladéklerakókba kerülne. Ezt egyre több nagyvállalat szem előtt tartja, keresik annak a lehetőségét, hogyan csatornázhatják a veszteségeiket és a selejtanyagaikat a körforgásos gazdálkodásba.
A biogázüzemek akkor a leghatékonyabbak, ha a feldolgozásra szánt hulladékot megfelelően szelektálják, de még a válogatás ellenére is összetett technológiára van szükség az újrafelhasználáshoz.
ennek pedig a nagy része hasznosítható, így új anyagáramok jelennek meg a feldolgozási értékláncban, ezáltal is biztosítani lehet a biogáz- és depóniagázüzemei megfelelő ellátását.
Ez a fajta szemlélet, vagyis a szelektív hulladékgyűjtés lehet, apró lépésnek tűnik a fenntarthatóságért, de nagyon fontos eleme a körforgásos gazdálkodásban!