Ennek ellenére, 2022 egészét tekintve az általánosan forgalmazott élelmiszertermékek nemzetközi árának havi változását követő index átlagosan 143,7 ponton állt, ami 14,3 százalékkal meghaladja 2021 átlagát.
Maximo Torero, a FAO vezető közgazdásza szerint két erősen ingadozó év után végre kiegyensúlyozottabb élelmiszerárak várhatók. Mint mondta,
A FAO növényolajár-indexe novemberhez képest 6,7 százalékkal csökkent, 2021. februárja óta a legalacsonyabb szinten van. A pálma-, a szója-, a repce- és a napraforgómagolaj nemzetközi jegyzése mind csökkent decemberben a globális import visszafogottsága miatt.
A FAO gabonaárindexe szintén csökkent, 1,9 százalékkal novemberhez képest. A déli féltekén zajló betakarítás növelte az exportálható búzakínálatot, a kukorica világpiaci árát pedig az erős brazil hozamkilátások nyomta le. Viszont a rizs nemzetközi ára emelkedett, amit az ázsiai vásárlások és az exportáló országok valutájának dollárral szembeni felértékelődése ösztönzött.
A FAO tejárindexe 1,2 százalékkal emelkedett decemberben, öt havi folyamatos csökkenés után. Az index havi emelkedését a sajtok nemzetközi árának az emelkedése hajtotta, pedig a vaj és a tejpor nemzetközi jegyzése csökkent.