Suzanna Starkey, a cég értékesítési igazgatója elmondta, hogy a bérek emelkedtek, azonban ez és az alacsony felvásárlási árak már nem teszik gazdaságossá a termesztést. A gazdaság azonban nem zár be, és bogyósok helyett például Bramley almát termel – írja a BBC. A családi vállalkozás már évtizedek óta termeszt szedret, málnát és szamócát szupermarketek, termelői boltok és nagykereskedők számára.
Az elmúlt években mintegy 800 tonna bogyós gyümölcsöt termesztettek fólia alatt.
A gazdaság értékesítési igazgatója azonban azt mondta, hogy
Elmondta, hogy hagyományosan akár 140 szedőt is alkalmaznak, akik többnyire az EU-ból érkeznek.
„Sokan közülük évek óta hozzánk jártak, tudták, hogy itt jó dolgozni” – mondta Starkey asszony. „De a Brexit miatt nehezebbé vált a helyzet, és egyszerűen nem érezték magukat szívesen látott vendégnek.”
A gazdaság ezután távolabbról kezdett munkaerőt behozni, ennek költségei azonban túlságosan megemelkedtek. Ezért eladták a termesztéshez használt eszközeiket is külföldre. Starkey szerint ezért
Hozzátette azt is, hogy nehéz döntés volt a bogyós-gyümölcs termesztés leállítása, mivel azok a földjeik, melyek ilyenkor tele vannak gyümölcsökkel, most parlagon hevernek.
Elmondta, hogy a bogyósgyümölcs-termesztés leállításáról szóló döntés „érzelmeket váltott ki”, mivel a földek, amelyeken az évnek ebben az időszakában általában gyümölcsökkel van tele a föld, üresen maradtak.