Amint arról a Bajor Állami Mezőgazdasági Intézet (LfL) beszámol, a projektet Németország-szerte három tájegységen valósítják meg és kísérik figyelemmel tudományosan: Brandenburgban, Alsó-Szászországban és Bajorországban a gazdálkodók és a tudósok közösen ötletelnek, figyelik meg azok megvalósítását és fejlesztéseket dolgoznak ki. Az eszmecsere helyszíni látogatások, tervezési megbeszélések vagy workshopok keretében zajlik.
A nyílt együttműködés híre egyre terjed: Németországból, Ausztriából, Szerbiából, Szlovéniából és Svájcból érkezett „innovációs tanácsadók” idén már kétszer is meglátogatták az LfL egyik alprojektjét az alsó-bajorországi Ruhstorf an der Tottban.
– vélik projekt résztvevői.
Nemcsak a kidolgozott ötletek jelentenek újdonságot, hanem a megvalósítási terület is: különálló kisebb területdarabok helyett egy egybefüggő, egyenként háromszor három kilométeres területen folyik a munka. A Bad Griesbach melletti alsó-bajorországi projektterületen 30 gazdálkodó vesz részt aktívan, akik a mezőgazdasági terület több mint kétharmadát művelik. A német Állami Mezőgazdasági Intézet úgy véli, ez azt mutatja, hogy milyen nagy a gazdák elkötelezettsége a rovarvédelem iránt, ha önként és szakmailag egyenrangúan tudnak fellépni a tudományos szakértőkkel.