Az amerikai mezőgazdasági minisztérium idén indított programjának célja, hogy 2030-ra több, mint 12 millió hektáron vessenek a gazdák talajvédő, talajjavító takarónövényeket a klímaváltozás elleni harc jegyében.
A minisztérium 38 millió dollár támogatást különített el, melyet jelenleg 11 állam gazdái vehetnek igénybe arra, hogy másodvetésként takarónövényeket alkalmazzanak a talajegészség fenntartása, a talajerózió csökkentése, valamint a szénmegkötés érdekében.
A program végrehajtásában számos mezőgazdasági érdekképviselet, mint a szója- és a kukoricatermesztők szövetsége, segíti a Biden-kormány munkáját.
A cél, hogy a gazdák hatékony termesztés technológiai válaszokat találjanak az éghajlatváltozás okozta kihívásokra.
A takarónövények telepítése az elmúlt években rohamosan terjed, mivel néhány nagy mezőgazdasági vállalat olyan karbongazdálkodási programokat indított, amelyek a gazdáknak fizetnek azért, hogy környezetbarát gyakorlatokat alkalmazzanak.
Az Egyesült Királyságban szintén anyagilag támogatják azokat gazdákat, akik a takarónövényeket használnak a talajminőség javítására.
A amerikai mezőgazdasági minisztérium legutóbbi adatai szerint 2017-ben több mint 6 millió hektáron vetettek takarónövényeket, ami a mezőgazdaságban használt teljes terület elenyésző része.
Rob Myers, a Missouri Egyetem Regeneratív Mezőgazdasági Központjának igazgatója szerint 2021-ben a takarónövények vetésterülete elérte a 8,9 millió hektárt.
Jelenleg 11 állam mezőgazdasági termelői tudnak a programban részt venni, amelyet a minisztérium a következő években bővíteni kíván.