Éjjel-nappal, az év minden napján várja a 8 állatorvos és 7 asszisztens a kutyákat, cicákat – sokszor, különösen éjszaka még Pécsről is érkeznek hozzájuk a páciensek. A pet-shop és állatpatika csak kiegészíti a kiváló műszerezettségű állategészségügyi intézményt, ahol belgyógyászat, lágy-, illetve csontsebészet is van.

Van külön befektető részlegünk, külön a kutyáknak, külön a cicáknak, és van egy olyan részlegünk is, ahol a fertőző betegeket különítjük el a többi betegtől. Van külön panziórészlegünk is, amiben szintén külön vannak a kutyusok, és a cicák. Főként kutyusokkal és cicákkal foglalkozunk, de minimálisan el tudunk például nyuszikat is látni, bár hogyha komolyabb műtétre van szükség a nyulaknál, azt nem tudjuk megoldani.
A kórházi előkészítőben találkoztunk Csábossal, a 3 év körüli mudilánnyal, aki műtétre várt éppen. A menhelyi kutyus is nagyon gondos, mindenre kiterjedő előzetes kivizsgáláson esett át. Ez persze nem csoda, hisz kis kedvence jóléte a gazdi számára mindennél fontosabb – és az itt dolgozók számára Csábos és társaié is.

Ha jön egy olyan kutya vagy macska, amelyiknek mellkasi folyadékgyüleme van, és az ultrahangon, röntgenen látszik, le tudjuk csapolni, de nem találjuk meg az okát annak, hogy honnan jön maga a folyadék, és nem látszik sem a röntgenen, sem az ultrahangon, akkor ezeket az állatokat meg szoktuk CT-zni és akkor sokkal több mindent látunk. Mert
– magyarázta az ellátás menetét a doktornő, majd hozzátette:
Volt már olyan páciensünk, hogy endoszkópos vizsgálatra jött, de úgy láttuk, hogy az nem megoldható nála, és inkább a CT-t javasoltuk. Az volt igazából a jó választás, mert kiderült, hogy az orrvégzés nem is az orrüregből indult, hanem a mellkasában, a tüdőben volt egy két-három centis daganat, és abból volt a folyamatos vérzés.
Szerencsére Csábosnál az altatásban végzett CT-vizsgálat semmi problémát nem mutatott ki, így nem volt akadálya a műtétnek. Egyébként az országban 18-20 állatgyógyászati CT-készülék van, amelyeket nemcsak a diagnózis felállítására, hanem terápiás célra is lehet használni.

Az Alpha-Vet Állatkórház szakembere szerint jó döntés volt a berendezés beszerzése.
- Nekünk igazából azért volt szükségünk rá, mert nagyon sok olyan betegünk van, aki például gerincsérvvel érkezik, és fontos volt az, hogy ki tudjuk itt helyben vizsgáln. Az a tapasztalatunk ugyanis, hogy nagyon sokszor a gazdiknak az utaztatás, az, hogy hogy fel kell menni Budapestre, már visszatartó erő. De ha már megvan a vizsgálat, a diagnózis, és tudják, hogy lehet a kutyán, macskán segíteni, olyan speciális műtétekkel, amit nem biztos, hogy mi itt helyben el tudunk végezni, akkor szívesebben felmennek, mint ha a vizsgálatra és a kezelésre is utazniuk kellene. Itt helyben sokkal nyitottabbak az emberek erre a vizsgálatra.
Ahogy azt Kuti doktornő elmondta,
A páciensek pedig gyógyultan térhetnek haza régi vagy új otthonukba – hisz Csábost is örökbe lehet fogadni...