
A projekt az innovatív megoldások népszerűsítésével támogatja a gazdálkodókat a legeltetésen alapuló gazdálkodási rendszerek gazdaságilag életképessé tétele érdekében. Ugyanakkor a projekt fő célja egészségesebb élelmiszerek előállítása, kisebb környezetterheléssel.
"Az egyetem koordinátorként vesz részt a projektben, és csatlakoznak hozzánk az AgroTransilvania Klaszter gazdálkodói és sikeres erdélyi mezőgazdasági szövetkezetek tagjai. Hisszük, hogy az ilyen partnerségek az alapjai a már bevált megoldások megvalósításának
– mondta Prof. Dr. Mugurel Jitea, az USAMV Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar igazgatója.
A németországi Grünlandzentrum által európai szinten koordinált G4AE projekt 3,5 évig, 2026 februárjáig tart.
"A projekt hozzájárul az Európai Unió Európai Zöld Paktumának a biológiai sokféleség helyreállítására, a talajszennyezés csökkentésére és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére vonatkozó célkitűzéseinek eléréséhez. Azt látjuk, hogy Európában gyorsan eltűnnek a legeltetésen alapuló gazdálkodási rendszerek.
- mondta a projekt koordinátor, Dr. Arno Krause.

A hálózat „többszereplős” megközelítésen alapul, amelynek középpontjában a gazdálkodók és a reprezentatív gazdálkodói csoportok állnak, akik akadémikusokkal, tanácsadókkal, az agrár-élelmiszeripar képviselőivel és fogyasztói csoportokkal együttműködve a helyi igényekhez igazodó megoldásokat valósítanak meg.
További információ: grazing4agroecology.eu