
Ez azonban véleménye szerint nem szabad, hogy elvegye az ágazati szereplők kedvét, sőt!
Az UBM takarmánygyártással és -kereskedelemmel foglalkozik Magyarországon és Kelet-Közép- Európában, és mivel alapanyaggal is kereskedik, a gabonapiacot is ismeri.
Az elmúlt 30 évben jelentős mértékben megemelkedtek az állatjóléti és nyomonkövethetőségi elvárások, amely komoly szakmai kihívás a takarmánygyártó cégeknek.

Az európai takarmánygyártás hangsúlya ugyanakkor nyugatról keletre helyeződik át. Míg Nyugat-Európában csökken a volumene, Kelet-Európában stagnál, illetve enyhén növekszik. Mivel nyugaton sokkal nagyobb a volumen, az ottani enyhe csökkenés itt elég erős növekedést, fejlődést jelenthet.
Mindeközben azonban zajlik az orosz-ukrán háború, aminek nem ismerjük a kimenetelét, de elképzelhető, hogy 1-2-5-10 év múlva Ukrajnából erős, nyugatorientált ország válik, amely a lengyelekkel hatalmas globális szövetséget alkothat az USA támogatásával.
Ha 2-5-10 év múlva létrejön ez a fúzió, egy új világrend veszi kezdetét, amelyben a többi kelet-európai takarmánygyártó már nem sokat tehet, hogy megnyerje magának a nyugati kapacitások csökkenésével felszabaduló piacot.
A szakember szerint tehát most kell a "gázpedálra lépni" és piacot szerezni. Hozzátette: fontos közben megőrizni a meglévő stratégiai partnerkapcsolatokat, amelyek stabilitást biztosítanak.
Számítani kell ugyanakkor a multinacionális versenytársakra, de „a hazai és regionális pálya ismerete minket fog segíteni.”
Fel kell készülni az iparágban arra is, hogy a klímaváltozás miatt megváltozik a takarmány alapanyagbázisa. A kukorica vetésterülete például 800 kilométerrel északabbra került az elmúlt évtizedekben.