Back to top

Világhódító úton „Az év magyar mezőgépe”

Az AGROmashEXPO fórumszínpadán ünnepélyes keretek között, pénteken adták át „Az év magyar mezőgépe 2018” díjat, amelyet a hazai mezőgépipar termékfejlesztési eredményeinek szakmai és erkölcsi elismerésére, valamint innovációs tevékenységük ösztönzésére alapított a Gépipari Tudományos Egyesület Mezőgépipari Szakosztálya és a Magyar Mezőgazdaság Kft.

Az oklevelet és az ezzel járó díjat Csanádi Tamás, a CLAAS Hungária Kft. Kutatásfejlesztési vezetője vette át Kerényi Györgytől, a GTE mezőgépipari szakosztályának elnökétől és Horváth Rolandtól, a Magyar Mezőgazdaság marketingvezetőjétől
Az oklevelet és az ezzel járó díjat Csanádi Tamás, a CLAAS Hungária Kft. Kutatásfejlesztési vezetője vette át Kerényi Györgytől, a GTE mezőgépipari szakosztályának elnökétől és Horváth Rolandtól, a Magyar Mezőgazdaság marketingvezetőjétől
Sikeres évet tudhatnak maguk mögött a hazai mezőgépfejlesztők, ezt igazolják a most általunk látott és értékelt gépek is, mivel nemcsak korábbi termékek továbbfejlesztett változataival találkozhattuk, hanem igazi innovációs munkát reprezentáló gépekkel is – mondta dr. Jóri J. István, az „Az év magyar mezőgépe 2018” díj zsűrielnöke, a Budapesti Műszaki Egyetem professzora a díjátadón. A szakmai zsűri az agrárium jeles hazai kutatóintézményei, a gyakorlati élet, és a szaksajtó képviselőiből állt: dr. Bense László (MTA ABMB), dr. Hajdú József (Mg. Technika), dr. Kelemen Zsolt (szakértő), Antos Gábor (GTE), Forgács Tibor (Magyar Mezőgazdaság), a zsűri elnöke ezúttal is dr. Jóri J. István, a Budapesti Műszaki Egyetem professzora volt.

Ezúttal több mint 32 vállalat termékeit tekintette meg a zsűri. A legjobb hazai mezőgép kiválasztása ezért örvendetesen nehéz feladat volt és csak hosszas, részletes értékelés alapján született meg a végeredmény. A felkeresett cégek közül több is jelezte, hogy komoly fejlesztéseken dolgoznak, amelyek eredményei a következő AGROmashEXPOn lesznek majd láthatók.

"Az év magyar mezőgépe 2018” elismerést a CLAAS Hungária Kft. Corio Conspeed 8-75 FC kukorica csőtörő adaptere kapta
"Az év magyar mezőgépe 2018” pedig a CLAAS Hungária Kft. Corio Conspeed 8-75 FC kukorica csőtörő adaptere kapta
A zsűri három gyártó termékei közül döntött, így a végeredmény a következő lett: harmadik helyre sorolták a Sokoró Kft. Sokoró SMK Mulcsmester szántóföldi kultivátorát. Második lett a Mc Hale Hungária Kft. magyar fejlesztésű R68-78 vontatott rendsodrója. „Az év magyar mezőgépe 2018” elismerést pedig a CLAAS Hungária Kft. Corio Conspeed 8-75 FC kukorica csőtörő adaptere érdemelte ki. Ez a berendezés ugyanis magyar fejlesztésű, hazai gyártású és globális forgalmazású.

Forrás: 
magyarmezogazdasag.hu

Népszerű agrárszaklapok

Ezeket olvasta már?

Hogyan ne okozzon fejtörést az e-permetezési napló?

2023. január 1-jétől a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felületén kell vezetni az elektronikus permetezési naplót. A gazdálkodók tapasztalatai szerint ez akár napi több óra adminisztrációt is jelenthet, így sokan igyekeztek a kitöltést a növényorvosokra testálni, holott az nem az ő dolguk. Erre jelenthet megoldást a napokban piacra került applikáció.

A gépesítés a nehézségek ellenére sem állt le

A Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetségének éves közgyűlésén az állami és uniós beruházási források mellett az utánpótlás-nevelés fontosságát hangsúlyozták. A szövetség közgyűlése jó alkalom volt az ágazat legjobbjainak a díjazására is.

Stabil 2022-es traktoreladási adatok Európában

A traktorregisztrációk száma Európában 2022-ben is magas szinten maradt, bár az árakkal és az ellátási lánccal kapcsolatos kihívások ellenére elmaradt az előző rekord évitől. Ez a CEMA, az európai mezőgazdasági gépipart képviselő egyesület által összegyűjtött adatokból derül ki.

A Valtra Q sorozata is elnyerte a Red Dot díjat

A Valtra egy újabb eredményt ünnepel, mivel a Q sorozat is elnyerte a rangos Red Dot díjat a terméktervezésért. A bejelentés kevesebb, mint 6 hónappal a legújabb traktor, a Q sorozat megjelenése után történt. Az új sorozat a nagyobb lóerejű (230-305 LE) gépek szegmenséhez illeszkedik.

A precíziós gazdálkodás bevezetése 2. – A pénztárcának és a környezetnek is hasznos

Oláh Márton Sajóládon és környékén 380 hektáron foglalkozik szántóföldi növénytermesztéssel, illetve most fejleszti az állatállományát is. A gazdaságot az édesapja alapította az 1990-es években, Márton tőle vette át 2008-ban.

Szerviz a térség gazdáinak

Zalaszentgrót térségében nem is gépszerelő műhelyre, hanem komplex szervizbázisra volt szükség, ami azonnal képes hatékonyan segíteni a gazdáknak, ha egy munkagépük meghibásodna, hallottuk Németh Zsuzsannától, a projekt megvalósítását javasló Zala Vidékőrző és Kulturális Egyesület elnökétől, aki összeállította a térség agrárgazdaság-fejlesztési és agrároktatási-felnőttképzési programját.

Jóri J. István, a mezőgéptan professzora (1943-2022)

Pályatársai, kollégái, barátai szerveztek emlékülést a decemberben elhunyt Jóri „Pista” emlékére. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karának Gép- és Terméktervezési Tanszéke nevével fémjelzett eseményre sokan jöttek el bizonyítva, mennyire szerették és tisztelték a tudós szakembert, az agrárműszaki tudományok oktatóját, a barátot.

A precíziós gazdálkodás bevezetése 1. - Bevételnövekedést várnak

Uszód határában repcét, árpát, búzát, kukoricát, napraforgót, mákot, spenótot, kaprot, petrezselymet termesztenek a családi gazdaságban. Tavaly pályázati támogatással precíziós gépeket vásároltak a családi gazdaságba, hogy adatalapú gazdálkodást vezessenek be.

A John Deere a kétmilliomodik mannheimi traktorát ünnepli

A John Deere éppen most ünnepelte kétmilliomodik traktorának építését Mannheimben, a vállalat Észak-Amerikán kívüli legnagyobb gyártóüzemében. 37 évbe telt az egymilliós határ elérése, majd további 30 évbe telt, hogy elérjék ezt a legutóbbi mérföldkövet, ami figyelemre méltó eredmény, tekintve, hogy ez utóbbi időszakban a traktoreladások volumene csökkent a főbb piacain.

Két évtizede készülnek CLAAS erőgépek Le Mans-ban

Húsz évvel ezelőtt, 2003. február 23-án írta alá Helmut Claas a Renault Csoport részeként traktorgyártással foglalkozó Renault Agriculture többségi tulajdonrészének felvásárlását rögzítő szerződést. Azóta a CLAAS – teljes gépesítési rendszereket kínáló szolgáltatóként – fokozatosan erősítette pozícióját a nemzetközi piacokon, különös hangsúlyt fektetve a hatékonyságra és a termelékenységre, valamint a korszerű gyártási folyamatokra.