A rektor küldetésének tekinti, hogy vonzóvá tegye a fiatalok számára az agráriumot, valamint a sokoldalú, modern oktatás kialakítását és fenntartását, mert kulcsfontosságúnak tartja a jövő agráriumának megalapozásához.

Az egyetem igyekszik minél több szakmai kiállításon részt venni, amivel az az egyik céljuk, hogy megismertessék a fiatalokkal az agrárium valós értékeit és az ágazat digitalizálásával végbemenő változásokat, hogy minél többen ezt a hivatást válasszák.
– A szakkiállítások alkalmat adnak arra, hogy bemutassuk az egyetem életét, megszerettessük az agráriumot és hangsúlyozzuk az élelmiszer-gazdaság elmúlt években végbement felértékelődését. Napjainkra az egész társadalmat érintő nemzetgazdasági kérdéssé vált, hogy az egészséges élelmiszer országhatáron belül megtermelt alapanyagokból kerüljön az asztalra – mondta Gyuricza Csaba.
A szakmai kiállítások mellett a MATE fesztiválokon is részt vesz, az idei EFOTT-nak egyenesen az egyetem lesz a házgazdája. Ezzel is a fiatalok megszólítása a céljuk, a „szórakozva tanítás” irányelvet követve környezettudatosságra, fenntarthatóságra, a zöld és hulladékmentes gondolkodásmódra hívják fel a figyelmet a fesztiválon.
– Szeretnénk megmutatni, hogy úgy is lehet fesztiválozni, hogy közben ne képződjön többször tíz vagy akár többször száz tonna hulladék, hanem mindent teljes egészében újra lehet hasznosítani. A fenntarthatóságra amúgy is egyre fogékonyabbak a fiatalok, hiszen a klímaváltozás problémáira nekik kell megoldást találniuk.

Tehát összességében az amerikai egyetemekre jellemző modellt alakítottunk ki, amire Magyarországon – meggyőződésem szerint – nagyon kevés példa van – mondta el a rektor. Céljuk, hogy Gödöllő egyetemi város legyen.

Az infrastruktúra fejlesztése mellett tartalmi megújulás zajlik az egyetem falai között, amire szintén nagy szüksége van az agrár-felsőoktatásnak. A gödöllői központon kívül az egyetem kaposvári, keszthelyi, gyöngyösi és budapesti kampuszain is hasonló ráncfelvarrásra kerül sor, ugyanis az egyetem a magyar vidék intellektuális hátterének a megteremtéséért is felelősnek érzi magát.
– Az előttünk álló feladatok nem tűrnek halasztást, és kizárólag szakképzett értelmiség oldhatja meg őket. A ma végző mérnökök határozzák meg a következő 30–40–50 évet, ezért, ha sikeres mezőgazdaságot akarunk, annak csak a minőségi szakképzés és felsőoktatás teremthet stabil és biztos hátteret.

