A Women in Food and Agriculture (WFA) felmérést végzett, amely 80 országból mintegy 3200 választ rögzített. A felmérés célja az volt, hogy a minket ért 2020-as események miként hatottak az mezőgazdaságra.
Olympia Theocharous, a WFA tartalomért felelős vezetője elmondta: „Úgy gondoljuk, hogy ezek a számok azt az érzést mutatják, hogy az ágazat sokkal többet tehetne az egyenlőtlenséggel kapcsolatos problémák kezelésében, de pozitív, hogy nagyobb a tudatosság a kérdésekben. A WFA-nál reméljük, hogy támogatni tudjuk a vállalatokat és a tágabb szektort abban, hogy pozitív lépéseket tegyenek ezen a területen.”
Egy olyan év után, ami semmi máshoz nem hasonlítható, az otthoni munkavégzés normává vált, az Alltech-kel partnerségben indított felmérés azt is kutatta, hogy a járvány milyen hatással volt a vállalatok rugalmas munkavégzéshez való hozzáállására és mikét befolyásolta a nők karrierjének alakulását.
Az élelmiszeriparban és a mezőgazdaságban dolgozó nők negyede (26%) a gyermekek elsődleges gondozója az otthoni munka során, szemben a férfiak mindössze 8% -ával.
A vállalkozások 54 százaléka rugalmas munkaidőt kínált a Covid-19 előtt, a nagy vállalatok körében viszont csak ötből kettő tett így.
Arra a kérdésre, hogy a válaszadók a Covid-19 alatt jelenleg otthon dolgoznak-e, a válaszadók több mint fele igent mondott (52 százalék).
Mentális egészség
Arra a kérdésre, hogy a pandémia hatással volt-e a mentális egészségre, a férfiak 28 százaléka értett egyet, míg a nők esetében ez az arány 48 százalékra emelkedett.
Egyenlő díjazásról a férfiak 82 százaléka és a nők 54 százaléka vallott, miszerint a férfiak és a nők egyforma kompenzációt kapnak a cégüknél betöltött hasonló szerepekért.
Az előmenetelre vonatkozó kérdésre a férfiak lényegesen nagyobb valószínűséggel (66 százalék) hiszik, hogy a vállalaton belül vannak lehetőségek az előmenetelre, szemben a nők 52 százalékával.
Vezetői szerepek
Míg a férfiak több mint kétharmada (71%) egyetért abban, hogy a nők jól képviseltetik magukat a saját vállalkozásuk vezetésében, a nőknek csak a fele ért egyet (52%).
Theocharous asszony hozzátette:
A nők több mint kétharmada (70%) egyetért abban, hogy a női példaképek hiánya akadályt jelent a nők számára az ágazatban, míg a férfiak fele gondolja így (49%).
A nők több mint kétharmada (68%) egyetért abban, hogy a munkahelyi nemi elfogultság akadályt jelent a nők számára az ágazatban, szemben az öt férfiból kevesebb mint kettővel (38%).
A 3200 válaszadó 18 százaléka volt gazdálkodó.
A nők az élelmiszer- és mezőgazdaságban (WFA) egy globális mozgalom, amely elősegíti a nemek közötti egyenlőséget az agrárvállalkozás ellátási láncban.