Back to top

Kertépítő tanulók hatalmas sikere az EuroSkills versenyen

A Grazban megrendezett EuroSkills 2021 versenyen aranyérmes lett a magyar kertépítő csapat. A nemzetközi megmérettetésen 19 ország több mint 400 versenyzője vett részt.

2021. szeptember 22. és 26. között rendezték meg a EuroSkills versenyt a fiatal szakemberek Európa-bajnokságát Grazban.

Hatalmas sikert könyvelhetett el a kertépítő versenyszámban induló Bokor Péter és Hutter Péter, akik a szakmai megmérettetésen  legjobbaknak bizonyultak és megszerezték az 1. helyet.  90,55-%os teljesítménnyel a nemzet legjobbja elismerést is elnyerték!

A kertépítő szakmai legjobbjai: Bokor Péter és Hutter Péter
Fotó: EuroSkills 2021

A nyertes diákok a Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tanulói, az elmúlt időszakban a Varga Márton Szakiskolában működő tehetségműhelyben készültek a versenyre. Felkészülésüket Gódorné Hauzeneuer Zita vezette.

A 19 ország részvételével zajló több napos nemzetközi megmérettetésen a magyar versenyzők összesen 21 szakmában képviseltették magukat.

Óriási büszkeség, hogy összesen négy arany, egy ezüst, egy bronz valamint hat kiválósági érmet nyertek a magyar fiatal szakemberek, ezzel Magyarország az országok közötti versenyben a 6. helyen végzett.

A Skills versenyek fontos célja a fiatalok különböző szakmák iránti érdeklődésének felkeltése, szakmai önbecsülésének és versenyszellemének növelése. A versenyek négy fordulóból állnak, az iskolai válogatókat maguk a szakiskolák szervezik. Ezt követik az országos elődöntők, az országos válogatók és az országos döntők, majd a győztesek részt vehetnek az európai és a világversenyeken. Nagyon örömteli fejlemény, hogy a Skills versenyeken Kelet-Európa kertépítő szakmájából Magyarország vett részt elsőként a MKIK kezdeményezésének köszönhetően.

A Skills versenyekről, valamint a versenyre való felkészülésről a Kertészet és Szőlészet hetilap 38. számában részletesebben  is olvashatnak.

Forrás:

Népszerű agrárszaklapok

Ezeket olvasta már?

Forró napok, izgalmas versenyek

Budapesten, a Nemzeti Lovardában zárult a díjugratók 2022-es évi Grand Prix-sorozata. Kecskemét és Bábolna után magas nevezőszámmal bonyolította le a szervező a harmadik fordulót is, a nagy júliusi meleg ellenére. A négynapos versenyhétvégén izgalmakból sem volt hiány, de tiszta és fair versenyzést láthatott a közönség.

Több mint húsz újabb Vágta-résztvevő

Zajlanak az Elővágták országszerte; vannak frissen debütáló és rutinos helyszínek egyaránt: legutóbb Abonyban, Belegrádon, Gyenesdiáson és Hosszúfalun rendezték meg a Nemzeti Vágta előfutamait.

Álmok nélkül nincsen siker! – Kelemen Zénó

Fiatal tehetségeket bemutató sorozatunkban ezúttal a galoppsport irányába tekintettünk, és Kelemen Zénó zsokéjelölttel beszélgettünk, aki 2017-ben került a zsokéiskolába, most Soltész András istállójában dolgozik. Azt vallja, hogy megpróbáltatások nélkül a sikernek nem is volna ennyire édes az íze, és minden eddigi győzelmének úgy örült, mintha az első lett volna.

A legkiválóbbakat díjazták

Az Európai Faiskolák Szövetsége (ENA) kezdeményezte a Több zöld várost Európának hároméves népszerűsítő programot, melyhez hazánk 2021-ben kapcsolódott. Ezzel több európai ország között Magyarország is lehetőséget kapott arra, hogy együttműködjön és támogassa a szakmán belüli párbeszédet a zöldfelület szerepének fontosságáról. A program hazai felvállalója a Díszkertészek Szakmaközi Szervezete lett.

Bezárt uszodák vizével öntöznek

Németországban számos uszodát bezártak az energiaválság miatt, ám a medencék vizének észszerű felhasználása érdekében az üzemeltetők több városban együttműködnek a kertészeti vállalatokkal, és a vizet a helyi zöldfelületek öntözésére használják.

Az olimpiai szereplés a hosszútávú célja a magyar díjugratóknak

Lázár Vilmos, a Magyar Lovassport Szövetség elnöke a közmédiának kijelentette: a díjugratóknál be kellett fejezniük az önámítást, hogy a válogatottnak legyen esélye kijutni a 2024-es párizsi olimpiára.

Klímabarát varjúhájszőnyeg

A zöldtetőknek számos közismert előnyük van: javítják a levegő minőségét, szabályozzák a mikroklímát, fontos szerepet töltenek be a biodiverzitás növelésében és az esővíz-gazdálkodásban.

A legjobb fakitermelők

Erdészetek munkatársai, fakitermeléssel foglalkozó vállalkozások, tűzoltóságok, erdészeti iskolák állítottak ki négyfős csapatokat a Stihl Országos Fakitermelő Versenysorozatra. Közülük a regionális versenyek legjobbjai, összesen 28 csapat jutott be a 35. Bábolnai Gazdanapokon rendezett döntőbe.

Alulmaradt a magyar díjugrató válogatott Varsóban

Jelentősen alulmaradt a magyar díjugrató válogatott a négycsillagos varsói csapatversenyben, az utolsó helyen zárta a finálét - tájékoztatta az MTI-t Szotyori Nagy Kristóf, a Magyar Lovassport Szövetség Díjugrató Szakágának elnöke vasárnap este.

A lakosság nélkül nem megy

A Virágos Magyarország környezetszépítő verseny idén az önkormányzatokra fókuszált, nem hirdették meg a virágos balkonok, virágos előkertek versenyét a lakosság számára.