A fekete katonalégy (Hermetia illucens) egyáltalán nem válogatós, gyakorlatilag minden szerves anyagot elfogyaszt, az ürüléket is.
Milliónyi rovarlárva segítségével alakítanák a haszonállattartás során keletkező állati hulladékot hatékony és jól tárolható műtrágyává. Az Ausztráliában folytatott kísérletek eredményei kimondottan ígéretesek.
Sertés-, csirke- és más haszonállattelepeken keletkező trágyát etetnek a lárvákkal, a kezeletlen trágya ugyanis tápanyagban gazdag, de az élelmiszernövények termesztésében nem biztonságos felhasználni őket.
A fekete katonalégy lárvái viszont nem válogatósak. A konyhai hulladéktól kezdve, a gyümölcs- és zöldségmaradványokon át a húsipari hulladékig mindent elfogyasztanak, és a még azoknál sokkal több nehézséget okozó anyagokat is, köztük a trágyát. A lárvák ürüléke az eljárás terméke, a műtrágya, amit „frass”-nak neveznek, és ami egy száraz, stabil, meglepően földszagú szerves anyag.
Ausztráliában a sertéstartás energiaigényének már a 60 százalékát fedezi a szennyvíztisztítás során keletkező metán.
A trágya fennmaradó részét jelenleg a medencében hagyják, amíg ki nem szárad, de ezután is csak korlátozottan hasznosítható, például talajfeltöltésre. A katonalégy lárvái sokat javítanak a hasznosításán, mert veszélytelen és bárhol felhasználható anyagot hoznak létre.