
A genetika beszerzési nehézségei, illetve a csirke az országon belüli értékesítésében tapasztalható változások miatt az idei kibocsátás nagyjából hasonló lesz a 2021-eshez.
Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) külföldi mezőgazdasággal foglalkozó szolgálata (Foreign Agriculture Service (FAS) jelentése szerint, az idei kínai csirketermelés eléri a 14,3 millió tonnát. A fehér tollú madarak termelése enyhén növekszik, míg a sárga tollú madaraké csökken.
Míg a fehér tollú madarak iránti kereslet, illetve a termelés emelkedhet, a gyártókat a folyamatosan visszafogják a genetika behozatalára vonatkozó korlátozások. A kínai baromfiipar nagymértékben függ az importált genetikától, de tavaly több jelentős exportáló ország jelentette magas patogenitású madárinfluenza (HPAI) járvány kitörését, ami akadályozza az exportjukat.
Ami a sárga tollú ágazatot illeti, bár egyes nagy termelők továbbra is nyereséget érnek el, ez állítólag nem elég a kis- és középvállalkozások által jelentett veszteségek leküzdésére, amelyek az év előrehaladásával továbbra is kilépnek a piacról. A sárga tollú szektort különösképpen az élő madárpiacok bezárása érintette és az, hogy ebből következően a fogyasztók áttértek a levágott/hűtött termékekre.

Fogyasztás
Az előrejelzések szerint az idei fogyasztás eléri a 14,4-et millió tonnát, amelyet ellátási nehézségek hátráltatnak.
A fehér tollú madarak fogyasztása várható növekszik az iskolákban, céges étkezdékben, szállodákban, a vendéglátásban, gyorséttermekben válaszul a COVID-19 korlátozások feloldására és az importvizsgálati követelményekre. Azonban az ágazat fellendülése fokozatos lesz.

Baromfiimport és -export
A csirkehús behozatala a csirkeláb kivételével várhatóan enyhén csökken 2023 során – 630 000 tonna körül alakul majd. Az USDA FAS szerint a csökkenés egyik oka az Egyesült Államokra vonatkozó madárinfluenza miatt elrendelt korlátozás.
Ami a tengerentúli értékesítést illeti, Kína csirkehúsexportja az előrejelzések szerint eléri az 555 ezer tonnát, például a Hongkongból és Japánból jelentkező a piaci igények miatt. Az ezekre a piacokra irányuló exportban a tovább feldolgozott és nagyobb hozzáadott értékű termékek dominálnak.