November 11-én, szombaton a Füvészkert rovarfogó gyűjteményét mutatja be R. Eszéki Eszter szakvezető, a gyűjtemény kezelője. A program 11 órától kezdődik, és külön kell rá jegyet venni (a szakvezetésre szóló jegy tartalmazza a füvészkerti belépő árát is). A szakvezetés kis csoportban, korlátozott létszámmal zajlik, ezért
November 11-e ráadásul neves nap, Márton napja, erről pedig a Füvészkertben működő Szamóca Kismertész Klub sem feledkezik meg.
10.00 és 11.15 órai kezdettel is indul egy-egy foglalkozás, a részletek itt olvashatók.
Egy nappal később, november 12-én vasárnap a trópusi ehető gyümölcsök szolgáltatják a témát a tematikus szakvezetéshez, a szakvezető Kiss Noémi kertészmérnök lesz. Aki részt vesz az ugyancsak 11 órakor kezdődő programon, az nemcsak azt tudhatja meg, hogy mi fán terem a kesudió és honnan érkezik a kávé, de egyebek között azt is
ami igazán nagy durranás lett, és az óriási látogatottságra való tekintettel óránkénti létszámlimitet vezettek be. Aki tehát látni szeretné a kivilágított mesefigura-installációkat a különleges botanikus kerti környezetben, az jobban teszi, ha előre, online megveszi a jegyét a kiválasztott idősávra.