A tervezett költségekkel, határidőre és kiváló minőségben. Ezek az ismérvek hangzottak el legtöbbször november végén Nádudvaron, a Nagisz Csoport BÜTE fejőrobotos szarvasmarha- telepének ünnepélyes átadásán. Az eseményen mások mellett részt vett és köszöntőt mondott Varga Mihály pénzügyminiszter, Bodó Sándor, a térség országgyűlési képviselője és Maczik Erika, a település polgármestere is. A Nagisz Zrt.-t Kovács Herman vezérigazgató, Pókos Gergely, az igazgatóság elnöke, Pecze László termelési igazgató, Kapusi Csaba, szarvasmarhaágazat- vezető, valamint a Nádép Kft.-t Károlyi Sámuel ügyvezető igazgató képviselte.
Benedek Fülöp, a felügyelőbizottság elnöke, a rendezvény levezetője felidézte azokat az előzményeket, amelyek lehetővé tették ezt a beruházást is. Nem valósulhatott volna meg, ha az 1950-ben megalakult nádudvari Vörös Csillag TSz nem valósítja meg azokat az elképzeléseket, amelyek alapján a Nagisz – mint utódszervezet – vezetése nem dönt úgy 2010–2012-ben, hogy nagyívű fejlesztési programba kezd. Az OTP tulajdonosi hátterével ezekre az alapokra építkezve 2020-tól kezdve születhetett meg a 30 milliárd forint értékű fejlesztési program, melynek részeként most átadhatták a korszerű szarvasmarhatelepet.
A jelenlegi beruházás létrejöttében közrejátszott, hogy a döntéshozatalban meghatározó szerepet játszó fiatal, dinamikus cégvezetés a szakmai hozzáértés mellett nagy hozzáértéssel kezdett a beruházás megvalósításába. Szükség volt továbbá a tevékenységhez kapcsolódó valamennyi környezeti tényező segítségére, az érintett önkormányzatok aktív közreműködésére is. Jelenleg 15 önkormányzattal tartanak kapcsolatot ilyen ügyekben Tarnalelesztől Békéscsabáig. Ugyancsak feltétele volt a beruházás létrejöttének, hogy a magyar kormány – különösen az agrár- és pénzügyi kormányzat – az utóbbi 4 évben meglévő nehézségek ellenére olyan segítséget nyújtott, ami lehetővé tette az átadást. A Nagisz az utóbbi időszakban egy kisebb megyére jutó fejlesztéseket valósított meg, mégpedig a legmagasabb szinten. Ugyanis vallják, hogy csak ennek van értelme, mert ők elsősorban nemcsak a magyar piaci szereplőkkel vannak versenyben, hanem Európa és a világ elitjébe tartozó vállalkozásokkal is állják a sarat.
A jövőről szólva az elnök kiemelte, hogy stratégiai céljuk mindenkor a legmagasabb piaci igényeknek való megfelelés. Remélik, hogy a 2024–2028 között rendelkezésre álló, nemzeti forrásokkal megemelt juttatásokat a kiemelt célok érdekében az eddigiekhez hasonló vagy annál is jobb hatékonysággal tudják kihasználni.
A beruházás során megépült két 552 férőhelyes termelőistálló, a hozzá tartozó tejházzal. Ugyancsak megépült egy, az előkészítő csoportot és az ellés körüli időszakot kiszolgáló rész 162 jószág számára. Ezen felül a teljes telepi infrastruktúra fejlesztése megtörtént, beleértve a trágyakezelést, a takarmánytárolást, az elektromos-, az út- és a vízhálózatot is.
A termelőistállókba beépítettek 1104 tehénmatracot és pihenőboxot a hozzá tartozó komplett hígtrágyakezelő rendszerrel együtt. Az állatok komfortját egy automatikusan működő oldalfüggöny-rendszer, belül 80 ventilátor és 16 forgó tehénkefe szolgálja. Az itatáshoz 40 nyílt vízterű és temperált vizű berendezést használnak. Az etetőasztalra kijuttatott takarmány folyamatos feltolásáról és a frissítéséről 2 takarmány-visszaforgató robot gondoskodik. A telepen működik két takarmánykeverő és -kiosztó kocsi is. A folyamatos fejést összesen 17 VMS V 300-as fejőrobottal végzik, irányított tehénforgalmi rendszerben. A tehén a pihenőtérből egy válogatókapun áthaladva jut el az etető területre. Az állatok a pihenő területre bármikor szabadon visszamehetnek, a mozgásuk tehát nem korlátozott, csupán irányított. Ideális körülmények között a VMS V 300-as fejőrobot naponta akár 180 fejést is elvégezhet, ami által 3500 litert képes kifejni. A gyakorlatban úgy számolnak, hogy egy-egy fejőrobot napi 60 fejést fog elvégezni.