0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. szeptember 17.

Újabb hároméves együttműködés

A K&H 2012 óta kiemelt pártoló tagja a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanácsnak. Ezt az együttműködést hosszabbította meg újabb három évvel a két fél március 13-án, Budapesten.

A megállapodás értelmében a bankintézet tanácskozási joggal vehet részt a szervezet eseményein, továbbá rendszeres kétoldalú egyeztetések megszervezésével támogatja annak eredményes működését és céljainak elérését.

Rajna Gábor, a K&H vállalati divízió vezetője elmondta, mozgalmas időszak vár az állattenyésztési szektorra, ugyanis az előrejelzések szerint az Európai Unióban 2035-ig több mint 2 millió egyeddel csökkenhet a tejelő állomány (19,7-ről 17,3 millióra), miközben az egy tehénre jutó tejhozamok növekednek (7700-8500 tej kg/tehén/év). Hogy ezzel a tendenciával lépést tudjon tartani a hazai tejágazat, nagy, innovatív beruházásokra lesz szükség energia-, munkaerő- és mérethatékony telepek formájában.

Demeter Zoltán, a K&H Agrárüzletág vezetője kifejtette, a hitelintézet a mezőgazdaság, élelmiszeripar, azon belül is a tejágazat stratégiai partnereiként közel 1250 állattenyésztéshez köthető ügyfél kapcsolódik portfóliójukhoz. „A szektor további fejlesztésében, fejlődésében aktívan részt kívánunk venni. Ennek egyik pillére az együttműködési megállapodás meghosszabbítása” – mondta el a szakértő.

Fotó: K&H

Az együttműködési szerződés meghosszabbításának aláírásakor Harcz Zoltán, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezető igazgatója kihangsúlyozta, az ágazatnak számos kihívással kellett az elmúlt években szembenéznie: dinamikus áremelkedés utáni gyors visszarendeződés, infláció, történelmi aszály, a tejtermékgyártás önköltségének növekedése, olcsó import stb., amelyek azt eredményezték, hogy számos tejtermelő kénytelen volt befejezni termelését.

Továbbra is igen súlyos kihívást jelent a lakosság tej- és tejtermékfogyasztásának visszaesése, a kiskereskedelemi élelmiszer-értékesítések alacsony szintje.

Harcz Zoltán szerint az ágazaton belül újra kell indulnia a tejtermelői és az ipari fejlesztéseknek, erősödnie kell a horizontális és vertikális összefogásoknak, amelyek eredményeként megvédhetők a tejtermelők, növelhető a feldolgozóknál az értékesítés, a hatékonyság, bővülhet a termékpaletta és a kapacitás, így a lakosság tej és tejtermék fogyasztása is növekedhet.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu

Magazin ajánló: