A Debreceni Egyetem és a KITE Zrt. kapcsolata több évtizedes múltra tekint vissza, mely eddig az agrárképzés és a kutatás-fejlesztés területén volt meghatározó, mostantól pedig az IT-szektorban is partnerségi viszony szövődött a két fél között.
Az esemény egyben a 29. Informatikai Szakmai Napok megnyitóját is jelentette, melyen a köszöntők sorát Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke nyitotta, aki rövid történelmi kitekintést tett az elmúlt 60-70 év digitális fejlődésének korszakaira. Beszédében kiemelte, hogy az ötvenes években megjelenő nagy teljesítményű számítógépek lehetővé tették az adatfeldolgozást, azonban a minél gyorsabb információcserére vonatkozó igény folyamatos fejlesztéseket hívott életre.
Barcsa Lajos, Debrecen város alpolgármestere köszöntőjében azt méltatta, hogy a Debreceni Egyetem figyel a piaci igényekre és naprakész tudással vértezi fel a hallgatókat. A diákok ezáltal a munkaerőpiacon is lépéselőnyt élvezhetnek, hiszen – ahogy az alpolgármester fogalmazott – a helyi vállalatok versenyeznek értük. Mint mondta,
Prof. dr. Hajdu András, a Debreceni Egyetem Informatikai Karának dékánja arról tájékoztatott, hogy az informatika dinamikus fejlődése miatt az oktatási portfóliójukat is átalakították. Ebben a hagyományos szemléletformáló oktatás mellett a legkorszerűbb technológiákhoz tartozó tananyagok is megjelennek. „Ennek megfelelően, a hagyományos szakterületekről sem megfeledkezve, az adattudományt és a mesterséges intelligenciát súlypontba állítva hivatalos NVIDIA és Microsoft képzési központot, valamint ipari vizsgaközpontot létesítettünk, ahol ipari tananyagból tartunk felkészítő képzéseket a felsőoktatás és az üzleti szféra részére egyaránt” – részletezte az Informatikai Kar dékánja. Kiemelte továbbá, hogy ezeken a képzéseken nemzetközileg elismert tanúsítványok is szerezhetőek.