A mezőgazdaság jövője a gazdák, a mezőgazdasági vállalatok, a kormányok és a kutatóintézetek egyik központi témája, mivel innovatív megoldásokat keresnek az olyan kihívások kezelésére, mint az éghajlatváltozás, az élelmezésbiztonság és a fenntartható gazdálkodási gyakorlatok. Számos tudományos kutatás, gazdasági és fenntartható intézkedés van folyamatban ezzel kapcsolatosan, egyúttal nem szabad szem elől veszteni a kirakós játék egy fontos darabját: a gazdák következő generációját.
ennek a legmegfelelőbb módja a mezőgazdasági oktatásba és innovációba való befektetés annak érdekében, hogy a gazdák új generációja képessé váljon élelmiszerrendszereink átalakítására és a környezettudatos gazdálkodás előmozdítására.
A gazdálkodás olyan tevékenység, ahol a különböző generációknak lehetőségük van együtt dolgozni, ahol a családok átadják az évek során megszerzett tudást a fiataloknak, akik tovább írják majd a mezőgazdaság történetét világszerte. A Corteva Agriscience, globális mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalatként 125 országban mintegy 10 millió gazdálkodót és ügyfelet szolgál ki, ezáltal lehetőségünk van arra, hogy közelről figyeljük a valóságot a földeken. Mivel a fenntartható élelmiszertermelés iránti sürgető igény napról napra nő, a hozzáértő és képzett gazdálkodók új generációjának kinevelése soha nem volt még ilyen fontos. A tapasztalat és a hagyományok ereje a friss és innovatív gondolkodásmóddal találkozik.
Technológiai jártasság
A szántóföldön, a levegőben vagy egy virtuális felhőn keresztül számos új és izgalmas módja van annak, hogy kevesebb erőforrás felhasználásával több élelmiszert állítsunk elő. Ezen innovációk némelyike alakíthatja, sőt forradalmasíthatja a jövő mezőgazdaságát, növelve a hatékonyságot, a fenntarthatóságot és a termelékenységet a mezőgazdaságban.
Alkalmazkodóképesség és rugalmasság
A mezőgazdaság a változásokhoz való alkalmazkodóképességről szól, és ebben a folyamatosan változó világban ez elengedhetetlen.
biztosítva a fenntartható élelmiszertermelést és hozzájárulva a globális élelmezésbiztonsághoz.
Kommunikáció és együttműködés
Az egyre inkább összekapcsolódó globális piacon az egyértelmű kommunikáció és az érdekelt felek közötti nyílt együttműködés biztosítja, hogy a gazdálkodók eligazodjanak a nemzetközi kereskedelem dinamikájában, a termelést támogató agrárpolitikák mellett érveljenek, és olyan szövetségeket hozzanak létre, amelyek növelik a mezőgazdasági termelékenységet és a környezetvédelmi felelősségvállalást.
Közösségek bevonása
A helyi közösségekkel való kapcsolatépítésnek többet kell jelentenie a szomszédok munkavállalásba történő bevonásánál vagy annál, hogy közvetlen piacra jutást jelentsenek. Ez azt jelenti, hogy
Ez a kulcs a bizalom kiépítéséhez, a partnerségek előmozdításához és a társadalom iránti valódi, hosszú távú elkötelezettség bizonyításához.
E készségek elsajátításával a mezőgazdasági dolgozók következő generációja biztosíthatja, hogy az ágazat továbbra is a fenntartható fejlődés és az élelmezésbiztonság sarokköveként virágozzon világszerte. Ennek a tudásnak a megszerzése nemcsak az oktatási intézményektől, hanem a politikai döntéshozóktól és magától a mezőgazdasági vállalkozásoktól is összehangolt erőfeszítéseket igényel.