0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. szeptember 8.

Kaizinger Balázs megérkezett Párizsba

Kaizinger Balázs és Herr Cooles Classico military olimpiai indulónk megérkezett Versailles-ba, ahol nagyon szigorú biztonsági ellenőrzésen esett át. Másnap Balázs megnézte a 28 akadályból álló terep pályát, melyen 45 erőkifejtés lesz.

A verseny az állatorvosi felvezetéssel kezdődött pénteken (07. 26.) 9:30-kor.

A megérkezés

Fotó: Aleksandra Ziatek

Balázs részletesen beszámolt a megérkezésről és az azóta eltelt időről. „Mi szerda délelőtt 10 órakor a megadott időpontban megérkeztünk, lepakoltunk és intéztük a lóval és a helyszíni tartózkodással kapcsolatos teendőket, illetve lefutószáraztam Classicót. Kora délután megérkeztek az edzőim is, Manuel Bammel és Elmar Lesch. Manuellel dolgoztunk, Classico rendes munkát kapott. Nagyon jó érzést adott, úgy dolgozott, mint otthon az utóbbi pár hétben. Nyugodtan, elengedetten, jól csinálta a feladatokat az ugrásváltástól kezdve az oldaljárásig.’

Másnap

Csütörtökön is ezt csináltuk, csak rövidebb ideig,talán még jobban teljesített, mint tegnap. Nagyon meg voltam vele elégedve. Classico természetesen kiemelt törődést kap. Hol legelni megy, hol sétálni, fürdeni stb. Mindig van valami kisebb program, amit Classico nagyon szeret. A mai lovaglás után elmentem, megnéztem a crosst. Pierre Le Goupil a pályaépítő.

A terepakadályokról

Balázs részletes és rendkívül szemléletes leírást adott a terepakadályokról. „Nagyon, nagyon korrektül építették az egész terepet az elejétől a végéig. Az összes ugrás, ami itt van, tükrözi a versailles-i érzést és stílust, teljesen passzol ebbe a környezetbe és mellette nagyon szépek, természetesek, méretesek és nincs túlbonyolítva a kivitelezésük. A kombinációk technikásak, van, ahol három – négy választható vonal van. Most az első alkalommal való bejárás után egyelőre az a véleményem, hogy a direkt vonalakat fogom előnyben részesíteni, -az a leggyorsabb útvonal- kivéve az utolsót. A direkt vonalakban, vannak részek, ahol nehezebb ugrással kezdődik, de utána a „B-C-D” sokkal könnyebb, mintha az alternatív útvonalat választanám.

Az utolsó akadályban fogom a hosszabb útvonalat választani. Ott két nyitott sarok van, azzal van befejezve a kombináció. Az egyik négy vágtára íven van az előző elemtől, a másik hat vágtára, messzebb és más szögben áll ráadásul sárga „MIM”-es (leüthető, biztonsági akadály).

Könnyű lesz leütni, valószínűleg Classico addigra már fáradtabb lesz, szóval inkább a hosszabb utat választom. Az idő nem több, csak a lónak többet kell vágtáznia az akadályok között. Amit kiemelnék kettő kombináció, amiből a második víz. Elég sűrűn jönnek az ugrások, enyhe lejtőről lefelé jobb fordulóból van egy árok, arra elfordítva rátettek egy hatalmas viaduktot (bal fele zárt, jobb fele nyitott az árok miatt), nagy ugrás, ezután lejtőnek lefelé három vágtára fordított szűk trapéz bele a vízbe, majd onnan hat vágtára kifelé van egy sarok.

A direkt utat fogom választani, mert a könnyebbnek kimondott vonalvezetés is árokkal kezdődik, az összes többi viszont nem igazán komfortos fordulókból és beugrókkal jön. Ott Classico kijönne a ritmusból, az pedig nem jó.

A másik akadály, amit kiemelnék, ott két vonal megy párhuzamosan egymással. Két méteres leugró, majd három vágtára egy kisebb árok jellegű ugrás, majd utána kettő vágtára egy nagyon nagyon keskeny jól felsövényezett trapéz. Ezt is szemből ugrom. Az alternatív változata kisebb leugróval árok nélkül hullámvasútba -be-le-fel, és egyel több ugrást tartalmaz, de itt is sok lendület elvész, ha pedig elrontod a leugrót, nagyon könnyen félreszaladhatsz. Az én verziómnál még lehet variálni ha gond adódik. Classico mindent megugrik, egyedül arra kell figyelnem, hogy vezethető legyen.”

Közvetítés

Balázs versenyét az M4 Sporton követhetjük nyomon Szekeres Péter kommentátor közvetítésével. Drukkoljunk együtt Balázsnak! A lovastusa verseny július 27-én kezdődik a díjlovaglással, ezt követi másnap a terep, majd 29-én a díjugratással végződik.

Forrás: Lovasaink útja az olimpiára

Magazin ajánló: