A pályázatokkal több mint 30 különböző területen tevékenykedő vállalkozás mutatta meg alkotóerejét, kreativitását, és vehette át az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogát.
Az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy használata és vele a kitüntető cím viselése azon áruk, szolgáltatások, gazdasági szervezetek elismerése, amelyek megfelelnek egy magas színvonalú, komplex feltételrendszernek, és tevékenységük során bizonyíthatóan elkötelezettek a minőség ügye iránt.
Új színt hozott az idei mezőnybe, hogy a pályázók 10%-a a robotika, a mesterséges intelligencia és az informatika területén alkotott kiemelkedőt. A díjazott pályázatok az ország 12 vármegyéjéből, egy pályázat pedig határainkon túlról, Erdélyből érkezett. Az ünnepségen beszédet mondott és a kitüntetéseket átadta: Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, és Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese. A Kiírói Tanács örömmel tapasztalta, hogy egyrészről jelentős volt az újonnan díjazott pályázók száma, másrészről pedig azt, hogy mára már 200 partnerük több, mint 1000 terméke, termékcsoportja, szolgáltatása használja az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegyet.
Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázatot 2024-ben hetedik alkalommal írta ki és valósította meg a DIAMOND Szervezőiroda Bt., az ExVA Vizsgáló és Tanúsító Kft., a FANNIZERO Kft., a Hajnal Húskombinát Kft., az INNOVA Észak-Alföld Regionális Fejlesztési és Innovációs Ügynökség Nonprofit Kft., a LEGRAND Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a SZÁM-PONT Számítástechnikai Szolgáltató és Oktató Központ Kft., mint a pályázati rendszer Kiírói Tanácsa. Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat eseményeinek fővédnöke Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke. Kiemelt támogatója a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkársága, szakmai támogatója az Agrárminisztérium, szakmai partnere a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
Kiss Károlyné Ildikó az Érték és Minőség Nagydíj Pályázati Rendszer alapítója kiemelte, Magyarország jövője és a válságokon való átlendülés kulcsa a minőség iránti elkötelezettségben rejlik. Ez a megközelítés nem csupán a talpon maradásunkat biztosíthatja, hanem lehetőséget teremt arra is, hogy fontos szereplővé váljunk a nemzetközi piacokon.
Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, az Érték és Minőség Nagydíj Pályázati fővédnöke köszöntőjében felhívta a figyelmet, az év első felében folyamatosan nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene, vagyis már hatodik hónapja töretlen a fogyasztás bővülése. Ugyanakkor a lakosságot óvatosságra intő bizonytalansági tényezők egy jelentős része az üzleti szférára is negatív hatást gyakorolt, ugyanakkor egyértelműen érzékelhető, hogy a hosszútávra tervező vállalkozások mindent elkövettek, hogy versenyelőnyre tegyenek szert. Rövidtávon egy termék akciózása, átcsomagolása is versenyelőnyt jelenthet, hosszútávon azonban csak az innovációval párosuló aktív minőségpolitika, azaz, az érték és a minőség előállítása vezethet sikerhez.
Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese úgy fogalmazott,
Megtapasztaltuk, hogy a mai világban mennyire kiszolgáltatottak egymásnak a nemzetek és bennük, mi emberek. A haladás kulcsa mindig is az innováció volt és ahogy manapság a felgyorsult világunk alakul, ennek különleges jelentősége van és lesz. Ebben nyújt hosszú évek óta segítséget az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat, amely mára a magyar termékek és szolgáltatások minőségének fokmérőjévé vált.