A kistestű gébfaj élénkvörös színével és kiálló, helyes fogaival ördögien néz ki. A képet árnyalja, hogy az egész állat alig 2 centiméteres hosszú. A maga kis világában azonban, a Vörös-tenger koralljai között valószínű vérmes ragadozónak számít, mutatott rá Lucía Pombo-Ayora, aki a hal „morcos” nevét adta. A tudományos neve Sueviota aethon – tudósít a Phys.org.
Az első példányt a szaúd-arábiai Farasan partokon találták meg, később pedig Thuwal közeléből és előkerült a Vörös-tengerben. Viktor Nunes Peinemann fedezte fel elsőként, amikor egy búvár expedíció során a korallzátonyok halfaunáját vizsgálta.
Egy ilyen látványosan elkülönülő új faj felfedezése rámutat arra, hogy mennyire nem ismerjük még a Vörös-tenger élővilágát, mutatott rá Nunes Peinemmann. Mindez különösen aggasztó a régióban végbemenő környezeti változások tükrében, hiszen még azelőtt kihalhatnak fajok, hogy egyáltalán felfedeznék őket.
Ez a régió jól ismert a bennszülött fajairól. Ezek olyan fajok, melyek csak az adott területen élnek, és alkalmazkodtak a helyi sajátosságokhoz.
Emiatt a korallok nagy területen kifehérednek és elpusztulnak. A tény azonban, hogy még mindig kerülnek elő új fajok rámutat arra, hogy továbbra is fontosak a természetvédelmi és kutatási tevékenységek ezen a területen.