A kutatók a mobiltelefonokban használtakhoz hasonló méretű akkumulátorcella prototípust építettek, amely bemutatja a technológiájukban rejlő lehetőségeket azáltal, hogy több energiát tárol, mint a hagyományos grafit alapú akkumulátorok.
– áll a kutatók közleményében az Interesting Engineering beszámolója szerint.
Jelenleg a lítium-ion akkumulátorok uralják az energiapiacot, az okostelefonoktól kezdve az elektromos járművekig széles körben használják őket. Ugyanakkor számos problémával is járnak: kritikus részük például az anód, amely hagyományosan grafitból készül.
Neeraj Sharma professzor, a kutatócsoport vezetője rámutat, hogy az akkumulátorok grafitjának hagyományos előállítási módszere hosszú távon nem fenntartható.
Az új technológia azonban a grafitot például borkősavból és almasavból származó vegyületekkel helyettesíti.
A csapat most azon dolgozik, hogy a kisméretű akkumulátorokról áttérjenek a nagyobb eszközökhöz szükséges nagyobb méretű cellákra. Ezen kívül tesztelik, hogy az akkumulátorok többszöri használat és változó hőmérséklet mellett is tartósak maradnak-e. A kutatók emellett vizsgálják a technológia alkalmazását nátrium-ion akkumulátoroknál is, amely a lítium-ion akkumulátorok másik ígéretes alternatívája.